Alfa Romeo vyvíjí nový sedan a kupé s označením 6C

Italská automobilka Alfa Romeo má něco velkého za lubem, jelikož podle zpráv ze zahraničních webových stránek to vypadá, že vyvíjí nový čtyřdveřový sedan a také dvoudveřové kupé. Podle prvotních informací by zmíněné dva modely s označením 6C měly vycházet z konceptu Gloria, který vytvořili studenti IED v Turíně.

Přesněji vedení značky se rozhodlo, že některé designové prvky budou přeneseny z výše uvedené koncepční studie, kterou vytvořil Alexander Imnadze a jeho tým studentů v turínském Institutu evropského designu. Není tajemstvím, že novodobá Alfa Romeo 6C bude vycházet z nedávno představeného Maserati Ghibli.

Ze zmíněného „baby Quattroporte“ budou mít nové modely také platformu, ale se sportovnějším řízením a agresivním stylem. Je také pravděpodobné, že model 6C bude disponovat nějakou technikou z Maranella – konkrétně pohonem všech kol z Ferrari FF nebo dvouspojkovou převodovkou. Jak sedan, tak i kupé dostanou pod kapotu dvakrát přeplňovaný šestiválec, jež vyvinula automobilka Maserati společně s Ferrari a v současnosti se nachází i v Maserati Ghibli.

Elegantní čtyřdveřový sedan (možný nástupce 166) by se měl představit v roce 2015 a plánuje se jej prodat 40 000 kusů/rok. Poté by se mohlo dostavit také dvoudveřové kupé s pohonem zadních kol. No nechme se překvapit, co se ve skutečnosti stane, jelikož poslední dobou „lítají“ v automobilovém světě spekulace o prodeji Alfy Romeo koncernu Volkswagen, respektive značce Audi.

Zdroj: caranddriver.com