Alpine A110 a A310 – Národní poklad

Na jihozápadě Paříže najdete Vallée de Chevreuse – klidný kousek plný lesů s úžasnými klikatými silnicemi. Jezdí se tady dokonce i etapy Tour de France. A zde se nedávno před objektivem fotografa od Petrolicious proháněl Jean-Pascal se svým kompletně renovovaným Alpine A110Eric se svým čtyřválcovým A310.

Jean-Pascal si svou A110 koupil v roce 1988 v sedmnácti letech jako své první auto. Chtěl jí mít už jako teenager. Jde o model 1300 z roku 1971 s motorem Gordini. Malý ale silný vůz, který se pyšní rallyovou historií. Časem mu ale přestal stačit jeho dobrý, ale ne dokonalý vzhled. V roce 1995 tak zahájil důkladnou renovaci, která trvala do roku 2004. Ani jeden díl nezůstal nepovšimnut. A dnes má tak vůz, který zcela odpovídá jeho snům.

Mohlo by vás zajímat:  TechArt GrandGT - úprava modernizované Panamery

Eric poprvé spatřil A310 na titulní stránce Auto Journalu v červnu 1976. Ten patřil jeho strýčkovi, velkému nadšenci do aut. O 36 let později konečně nadešel čas na koupi klasického vozu a vzpomněl si na svůj dětský sen. Začal tak se synem hledat vhodný kousek, až narazil na jeden vyrobený v červnu 1976. Kruh se uzavřel. Auto bylo, vyjma interiéru, v dobrém stavu, ale bohužel přelakované na červeno. S pomocí odborníků se mu ovšem Eric rozhodl vrátit jeho zašlou slávu. V roce 2012 se dočkal a od té doby už si svou A310 jen užívá.

Mohlo by vás zajímat:  Alpina upravuje i model B3

Zdroj: Petrolicious