Audi F12 e Performance – elektrické verze na spadnutí

Velké plány do budoucna má Audielektrickými modely. Po paběrkování s koncepty elektrické R8, A6 nebo malé A1 tady máme plnohodnotný příklad oné vize. Audi totiž ve spolupráci s firmou Bosch a univerzitou v Aachen dokončilo prototyp F12 e Performance, který nabízí platformu použitelnou do všemožných elektrických vozidel. 

Koncepční vozidlo má základ v kupé R8, což naznačuje, že platforma F12 e bude použita i v takto sportovních modelech. Model pohání 38+ kWh baterie a tři elektromotory o celkovém výkonu 204 koní a točivém momentu 550 Nm. Na přední nápravě se nachází jeden synchronní motor, na zadní nápravě pak dva asynchronní motory. 

Mohlo by vás zajímat:  Tesla - Důraz na sportovnost elektromobilů!

Při nízkých rychlostech může být auto poháněno pouze předním motorem. Dva zadní se aktivují až při vyšších rychlostech (kolik jsou ony hodnoty rychlostí Audi nezveřejnilo). 

Výhodou této konstrukce je to, že může být použita do různých typů elektromobilů a navíc je tato konstrukce připravena i na zástavbu plug-in hybridního systému. Kolik se toho ale z tohoto prototypu dostane do sériové výroby je zatím ve hvězdách…