Auto s končící zárukou je časovanou bombou. Nového majitele může nepříjemně překvapit

Mírně ojetá auta, rok až dva stará, se jeví na první pohled jako výhodná koupě. Ne vždy je ale vložení peněz do takové ojetiny správnou volbou. Je třeba připomenout, že často se jedná o vozy s končící zárukou a k tomu je vhodné také přihlédnout. Co hrozí a na co si dát při koupi takového vozu velký pozor?

Stočený tachometr

I když se mírně ojeté auto jeví jako skvělá volba, opak může být pravdou. Lehce tomu nahrávají také naše zákony, které první technickou prohlídku požadují až po 4 letech. Pokud by byl během této doby stočený tachometr a majitel auta nejezdil na pravidelné servisní prohlídky, jenom těžko by to budoucí majitel zjistil. Poté by sedal do auta, které má najeto podstatně více, než ukazují budíky. A to by mohl být problém.

Firemní auto

Není nic neobvyklého, že se v mnohých firmách auta poměrně rychle točí. Za rok až dva jdou pryč a kupují se vozy nové. A jak je známo, zaměstnanci se o svěřená auta moc dobře nestarají. Auto zkrátka nijak nešetří. To se může také jevit jako značný problém budoucího majitele. I když dle stáří jde o slušně zachovalé auto, podle předchozího stylu jízdy nemusí jít o ideální volbu.

Zdroj obrázku: Freepik

Auto před koncem záruky

I mnohé soukromé osoby mění auta ve chvíli, kdy nastává konec záruky. A podle toho se k autu také chovají. Vědí, že případné později objevené problémy už si bude muset řešit budoucí majitel. Ten koupí na první pohled zajímavý vůz, u kterého se ale časem může projevit řada problémů, za jejichž opravu už bude nezbytné zaplatit.

Drahý vůz

Roční ojeté vozy jsou poslední dobou v bazarech nedostatkové zboží. Když už se nějaký objeví, je poměrně drahý. Dokonce tak, že se v řadě případů může vyplatit objednat si nové auto. Proto není vždy ideální porovnávat cenu jenom s ojetinami, ale je vhodné zjistit, kolik by stálo auto nové. Mnohdy není čekací doba až tak dlouhá, jak se říká. Záleží na mnoha faktorech.

Zdroj: https://www.osv.ltd.uk/risks-of-getting-second-hand-car/