Bentley představilo koncept otevřeného sedanu Mulsanne

Rolls-Royce Phantom Drophead Coupé nezůstane ve světě superluxusních kupé pro čtyři dlouho osamocen. Na losangeleském autosalonu se na stánku konkurenčního Bentley představí koncept Grand Convertible.

Jednoduše by se koncept dal označit jako Mulsanne bez střechy a jednoho páru dveří. Bentley však zvolilo označení nejsofistikovanější otevřený model, který kdy vyrobilo. Ať zvolíte kterékoliv označení, vždy dostanete model se skládací plátěnou střechou a karosérií v odstínu Sequin Blue, který doplňuje kapota a rám okna v provedení „tekutého kovu“.

Ještě více exkluzivity nabízí interiér, čalouněný 14 pláty kůže, které u sebe drží diamantové prošívání, měnící tvar podle toho, jestli je na sedadlech či dveřních panelech. Některé švy, především ty ve vrchní části dveřních panelů, jsou v modré barvě. Nešetřilo se ani ořechovým dřevem, které najdeme nejen na palubní desce, ale též na krytu plátěné střechy, kde je navíc doplněno o chromovaný rám.

Pod kapotou najdeme dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 6.75 litru o výkonu 537 koní s točivým momentem 1100 Nm. Sériová výroba nástupce modelu Azure, ač by se díky sériovému vzhledu i technice nabízela, zatím není oficiálně potvrzená. Vše bude záležet na reakci potencionálních zákazníků, a že jich bude v případě sériové výroby jen několik.

Zdroj: Bentley