Bentley vystavuje v Ženevě nový koncept kupé

Včerejší VW Group Night v předvečer ženevského autosalonu mnoho překvapení nepřinesla. O to vlastně jediné se postaralo Bentley se zajímavým konceptem EXP 10 Speed 6.

Ten má sice některé základní designové prvky shodné s Continentalem GT, v přímém porovnání obou kupátek vynikne nižší a svalnatější stavba EXP 10. Tvar karosérie se údajně inspiroval v letectví a jeho čistota má připomínat trup a křídla. Bentley však zároveň nezapomíná ani na tradiční prvky svých aut, proto je například koncept lakován do tmavě zelené metalízy British Racing Green, v přední části je čtveřice světlometů s nápisem Bentley a maska chladiče Matrix je zde ve zcela nové interpretaci. Detailem budoucnosti je kovový 3D tisk použitý na výplet masky chladiče, oválné koncovky výfuku, boční nasávače vzduchu a kliky dveří. 

Ještě zajímavější než karosérie je interiér s mohutnou středovou konzolí, rozdělující kabinu na dvě křídla, a doslova lány hnědé a v menšině i tmavé kůže Poltrona Frau. Dvojice sportovních sedadel je umístěna tak akorát v dosahu na výšku orientovaného multimediálního systému se zakřivenou 12palcovou dotykovou obrazovkou. Vedle displeje tvoří středovou konzoli už pouze otočný ovladač a především nesymetrický volič převodovky z hliníku, mědi a třešňového dřeva. To se vyskytuje též ve výplních dveří spolu s 3D prošíváním. Přístrojový panel je rozdělen na dvě části – analogový otáčkoměr a digitální displej, zahrnující rychloměr. A jelikož je kupé pouze dvoumístné, vznikl vyjmutím zadních sedadel štědrý prostor pro zakázková zavazadla, nad kterými bdí masivní rozpěra. 

Zdroj: Bentley