Bentley začíná uvažovat o pořádně velkém SUV

I když je Bentley spojováno se slavným závodem na 24 hodin Le Mans, nikdy v nabídce sportovní vůz neměla. A v budoucnosti nechce ani čistokrevný sportovní model do své nabídky zařadit. Místo toho se automobilka rozhodla rozšířit svou řadu GT o nové SUV. A toto SUV bude opravdu nepřehlédnutelné – má být větší než Bentayga.

Jaká je vize automobilky?

Bentley je tradiční britská značka, která se zaměřuje na výrobu aut, která nejsou finančně dostupná pro každého. V nabídce této automobilky najdeme především výkonná a luxusní GT a limuzíny. V blízké budoucnosti, jak ji nastínil Werner Tietz, člen představenstva automobilky Bentley, pro britský magazín Autokar, nebudou koncepty:

  • EXP 10 Speed 6,
  • EXP 12 Speed 6e

přeměněny v čistokrevné sportovní automobily. Místo toho se automobilka bude naplno věnovat rozšíření své řady GT.

V nabídce bude velké SUV

Kromě klasických vozů, které Bentley vyrábí, se nyní chce zaměřit na kategorii SUV. A to vůbec ne v malém. Bude se jednat o opravdu velké SUV. Takto velký vůz má potenciál oslovit zákazníky zejména na severoamerickém a čínském trhu. Právě zde je obliba velkých SUV vozů.

Elektromobily nebo ne?

Bentley je skutečně tradiční značka. Proto se jako výrobce musí přizpůsobovat svým tradičním zákazníkům také vzhledem k elektrifikaci. Automobilka má za to, že její zákazníci netouží po plném elektromobilu, a tak se zaměřuje spíše na plug-in hybridy. Proto ani toto SUV nebude mít čistě elektrický pohon.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora