Model Audi Ai:Me bude schopný komunikovat s okolím

Model Audi Ai:Me je vůz, který je určený pro provoz ve městě. Jedná se o elektrický automobil, který je také schopen autonomní jízdy, a to na úrovni 4. Tento vůz byl poprvé představen na autosalonu v Šanghaji a má to být vůz budoucnosti.

Rozměry vozu

Jedná se o městské vozidlo o rozměrech:

  • délka 4,3 metru,
  • šířka 1,9 metru,
  • výška 1,52 metru,
  • rozvor 2,77 metru.

Výkon motoru je 125 kW, svoji energii čerpá s kapacitou 65 kWh. Motor je umístěný u zadní nápravy.

Interiér vozu

Z rozměrů je patrné, že se jedná o prostorný vůz. Tvůrci se snažili zaměřit právě na tuto oblast interiéru. Protože elektrifikace je do značné míry otázkou budoucnosti, potlačeny jsou takové prvky, jako je volant nebo pedály. Tyto prvky jsou omezeny taktéž s ohledem na možnosti autonomní jízdy. Místo toho zde budete mít prostor, kam si odložit hrnek nebo talířek – a pokud budou kovové, díky speciálním magnetům budou držet na svém místě.

Exteriér vozu

Zepředu nás zaujme šestiúhelníková maska vozu s jednoduchým rámečkem, která je pro vozy Audi typická. Světlomety umožňují komunikaci s okolím, o které byla v úvodu řeč. Tato komunikace je důležitá zejména v souvislosti s chodci, kteří jednoduše u autonomního vozidla neumí odhadnou jeho příští reakci. Audi Ai:Me má druhou nejvyšší míru automatizace jízdy. To znamená, že vůz je schopen jet sám tam, kde je přesně definované prostředí (dálnice, centra měst).

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora