Buggyra – Valencia: Vynikající úvod

Je to tak! Na vítězství dvojice Vršecký – Bosiger navázali ve Valencii LackoVršeckým, Buggyra je tak v čele prestižního Poháru konstruktérů. Tímto za sebou Adam s Davidem nechali týmy vedené Kissem, HahnemAlbacetem, tedy třemi mistry Evropy z let 2010 – 2014! „První závod je sice důležitý, máme radost, ale před námi ještě devět dalších zastávek,“ krotí byť i náznaky přehnané euforie týmový manažer Jan Kalivoda, jehož tým přivezl do Česka v posledních letech málo vídanou porci dvanácti pohárů. „Před Hahnem s Reinertem vedeme o tři body, Kiss a Janiec ztrácejí třináct. Stačí jedno nepovedené super pole a všechno může být jinak.

Mohlo by vás zajímat:  Formuli 1 prozatím dominuje Ferrari

Největším přispěvatelem do týmové kasy se stal se 47 body Adam Lacko, který vybojoval tři umístění na stupních vítězů, dvakrát byl na bedně v pohárových závodech. „S Buggyrou se mi to ještě nikdy nepovedlo, takže jsem spokojený. Auto je stejně jako loni spolehlivé, snížení ztráty na Kisse s Hahnem dokazuje, že jsme během pauzy zrychlili, za což patří Robinovi a celému týmu dík,“ reagoval Adam na dosažené výsledky, díky kterým je v průběžném pořadí třetí.

Mohlo by vás zajímat:  Subaru WRX STI pro rallycross

David Vršecký bral 42 bodů a pohár za jedno třetí místo. „Málokdy je to tak dobré, aby to nemohlo být ještě lepší, ale řekl bych, že nemám důvod být nespokojený,“ řekl David po závodě, ve kterém se poprvé představil v roli šéfa pilotů. „Zatím si na novou pozici postupně zvykám, chce to čas. Ale Adam odvedl dobrou práci, takže si zaslouží pochvalu.

Zdroj: Buggyra