Chevrolet představil otevřenou Corvette Z06

Jednou z hvězd letošního autosalonu v New Yorku bude otevřená podoba doposud nejostřejšího provedení Z06. Ta se vyznačuje nejen líbivou karosérií, ale především téměř nulovým nárůstem hmotnosti oproti uzavřené verzi.

Podle Chevroletu je to možné díky velmi pevné karosérii, která nepotřebuje žádné výztuhy. Bohužel konkrétní údaje chybí. A nejsou sami – pod kapotou sice najdeme stejný, 6.2litrový osmiválec o výkonu 634 koní s točivým momentem 861 Nm jako v kupé, na konkrétní dynamická data ale zapomeňte. Stačit musí informace, že motor spolupracuje se sedmistupňovým manuálem nebo osmistupňovým automatem.

Mohlo by vás zajímat:  BMW M3 E30 - Ve svém snu projel Ring

Po vizuální stránce je jedinou změnou aplikace plátěné stahovací střechy, která může být stahována až do rychlosti 50 km/h. Jak dlouho jí to bude trvat však Chevrolet neuvádí. Podobně jako kupé, i kabriolet dostane několik balíčků, podporující aerodynamiku

Základní Z06 první přidá přední splitter, zadní spoiler a kanály v přední podbězích. Karbonový paket se skládá z křidélek, karbonových dílů karosérie a většího křídla. Nejultimativnější je paket Z07, který zvýší aerodynamický přítlak, přidá lepivější pneumatiky Michelin Pilot Super Sport Cup a klasické brzdy nahradí karbon-keramické kotouče od Bremba.

Mohlo by vás zajímat:  Nový model Alfy směřuje do segmentu E

Zdroj: Chevrolet