Chevrolet představuje nový pickup Colorado

Segment středně velkých pickupů má v Americe zažít revoluci. Alespoň to slibuje Chevrolet při představení další generace pickupu Colorado, který se po kratší odmlce vrací zpět do USA. 

Nejen vzhledem má Colorado přinést mezi středně velké pickupy „čerstvý vzduch“. Samotný vzhled má pak podle Chevroletu působit jako mladší bratr Silverada, avšak pořád jako pickup značky Chevrolet s duchem pro dobrodružství. Posledním bude oplývat především verze Z71, která nabízí upravený nárazník, sedmnáctipalcová kola nebo projektorová světla.

Interiér se oproti předchozí generaci posunul takřka o několik let dopředu. Na středové konzoli může být příplatková osmipalcová obrazovka multimediálního systému MyLink, standardem je pak 3,4palcová obrazovka, umístěná mezi budíky.

O pohon se stará zážehový čtyřválec o objemu 2.5 litru s výkonem 196 koní a točivým momentem 249 Nm, jež je dostupný mezi 2000 – 6200 ot./min. Jako alternativa je nabízen silnější šestiválec o objemu 3.6 litru o výkonu 306 koní s točivým momentem 366 Nm. Oba motory spolupracují s šestistupňovým automatem, který posílá výkon na dvě nebo všechna čtyři kola. Počínaje modelovým rokem 2016 bude Colorado dostupné také s turbodieselem 2.8 Duramax. O bezpečné zastavení se starají kotouče Duralife s čtyřpístkovými brzdovými třmeny, do terénu se bude hodit automatická uzávěrka diferenciálu G80.

Mohlo by vás zajímat:  Detailní render nové Corvetty

Nové Colorado utáhne přívěs o hmotnosti až 3039 kg, přičemž v nabídce budou dvě verze – Crew Cab s klasickou a prodlouženou ložnou plochou a verze s dvoudveřovou „budkou“ a prodlouženou ložnou plochou. Prodej bude zahájen na podzim příštího roku.

Zdroj: Chevrolet