Chevrolet ukázal koncept Colorada ZR2

O schopnější a zároveň i něco sportovnější verzi Chevroletu Colorado se staronovým označením ZR2 začala zahraniční média poprvé informovat o letošních prázdninách. Uběhlo jen pár měsíců a ZR2, byť stále jen v koncepční podobě, americká automobilka skutečně představila.

Již od pohledu je jasné, že se ZR2 neztratí především v terénu, za což můžou nejen tlumiče značky King, ale také o 5 cm větší světlá výška, nová přední příčná ramena, elektronicky uzamykatelný přední i zadní diferenciál a ochranné pláty podvozku vpředu i vzadu. Díky přepracovaným nárazníkům bude mít Colorado rozhodně lepší nájezdové úhly, v předním nárazníku je navíc umístěn naviják. Dalším nezbytným prvkem jsou off-roadové pneumatiky, obuté na 18palcových kolech, které vyplňují přepracované blatníky. Čistě vizuální záležitostí je nová maska chladiče, tmavší optika předních světel a nasávací otvory v kapotě.

Interiér na fotkách nenajdete, podle tiskové zprávy se však pyšní koženými sedadly s oranžovým prošíváním, respektive logy ZR2 na opěrkách hlav. Speciální grafiku najdeme také na přístrojovém panelu, ukazatele jsou poté doplněny ukazatelem příčného i podélného náklonu. Pod kapotou konceptu je nový naftový čtyřválec Duramax, jenž z objemu 2.8 litru dává 184 koní a 500 Nm. Samozřejmostí je pohon všech kol doplněný šestistupňovým automatem. 

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet Corvette C7 Z51 - Informace o sportovním paketu

Zdroj: Chevrolet