Čínsko-italská automobilka DR představila nový model

Již sedm let funguje v Itálii automobilka DR Motor. Ta se však nezabývá výrobou vlastních aut, nýbrž přestavbami a úpravami čínských modelů značky Chery. Nejnovější model se jmenuje CityCross a již podle názvu se nejlépe popere s nástrahami velkoměsta. 

Odpovídá tomu i vzhled a rozměry. Délka 3860 mm zajistí slušnou obratnost, mohutné plastové plochy na bocích karosérie zase to, že Vás nějaký ten ťukanec nepřekvapí. Vizuálně se CityCross i jinak docela povedl. Šmrnc modelu dodávají střešní ližiny a patnácti- nebo šestnáctipalcová kola. 

Mohlo by vás zajímat:  Renault představil jeden z nejfantastičtějších konceptů poslední doby

Uvnitř najde pohodlně místo asi jen dvojice cestujících. I přes pětici dveří a míst se totiž vzadu uvelebí spíše menší osoby. Do kufru se vejde v základu 370 litrů, po sklopení sedadel dokonce až 1200 litrů. 

Interiér, který bohužel na fotkách moc nefiguruje, bude vybaven klimatizací, rádiem s CD a MP3 nebo palubním počítačem. Použité materiály však nejspíše nebudou mít valnou kvalitu… Dominantní bude centrální přístrojový panel.

Pod kapotou se objeví zážehová třináctistovka, která je schopna kromě benzínu spalovat i LPG. Maximální výkon je 86 koní, točivý moment vrcholí na hodnotě 114 Nm. V kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou, která posílá výkon na přední kola, vyvine CityCross maximální rychlost 153 km/h a na 100 km/h zrychlí za 12,5 sekundy. Kombinovaná spotřeba má hodnotu 5,5 l/100 km

Mohlo by vás zajímat:  Čistá radost z jízdy dostává aktualizaci: Nový software vozu je tu pro pro přibližně dva miliony vozů BMW

Základní cena malého modelu je 9 980 euro (cca 259 000 Kč). 

Zdroj: DR Motor