Cupra Formentor jako silný konkurent plun-in hybridů

Je tomu rok, co se světu představila Cupra, coby samostatná značka. K oslavě prvního výročí přichází s originálním dárkem – novým modelem, který není žádnou výkonnou verzí Seatu, ale jedinečným vozem, kterého design byl navržený speciálně Cupře na míru. Seznamte se, Formentor. Cupra Formentor.

S jižanským šmrncem

Jako u většiny letošních novinek, i Formentor, tradičně nesoucí jméno španělského území – tentokrát mysu na východě Malorky, se dočká slavnostního představení na ženevském autosalonu a koncept hodně napovídá, co bude následovat jako sériová varianta, jenž přijde na řadu později. Ač siluetou působí spíš jako coupé, velikost i design jednoznačně prozrazují charakter kompaktního crossoveru (CUV), podvozkově na modernizované platformě MQB. Vůz by měl dle svých tvůrců chytit za srdce. Ti mu do vínka nadělili výrazné linie, atraktivní proporce a elegantní barevnou koncepci. Zadní část propojenými světly nápadně připomíná model Tarraco, sedmimístné SUV Seatu. V případě Formentoru však i svítí.

Vítejte a koukejte

Už první krok k náhledu do interiéru je příjemně doprovázený mírným osvětlením, které dá vyniknout sportovnímu koženému volantu i sedačkám. Pracoviště řidiče je navrženo ergonomicky pro co největší funkčnost a pohodlí. Horizontální přístrojový panel plynule přechází do předních dveří. Samozřejmě nemůže chybět 10 palcový dotykový display. Radostný pohled bude i pod kapotu. Plug-in hybrid bude využívat výkonné benzínové koncernové motory v kombinaci s elektromotorem a baterii. Formentor má hybridní pohon se systémovým výkonem 245 koní, který se přenáší na přední kola automatickou převodovkou DSG.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Nissan nabídne až pět elektromobilů!

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora