Dělat v provozu některé věci na poslední chvíli je to nejlepší pro bezpečnost i rychlost

hand-holding-right-steering-wheel-with-highway-country-road

Říká se, že když jedeme autem, měli bychom primárně předvídat a dělat mnoho věcí včas. Jsou ale i situace, kdy je naopak lepší dělat některé věci na poslední chvíli. Může to mít vliv nejenom na to, že dojedeme do cíle včas, ale vliv to může mít také na bezpečnost. Jak nás, tak i ostatních účastníků silničního provozu. V jakých situacích je tedy vhodné dělat vše až doslova na poslední chvíli?

Připojování na dálnici

Připojovací pruhy jsou na dálnici z toho důvodu, aby nám umožnily se bezpečně zařadit do provozu. Mnoho řidičů je ale neumí správně využít. Vjedou do pruhu a hned po pár metrech míří do pruhu dálnice. Tento postup je vzhledem k nízké rychlosti velmi nebezpečný. Proto nikam nechvátejte, zrychlujte po celou délku připojovacího pruhu a až doslova na poslední chvíli, na jeho konci, se zařaďte. Budete mít rychlost jako ostatní a půjde to o poznání jednodušeji i bezpečněji.

Zdroj obrázku: Freepik

Zipování před překážkou

Pokud je v jednom jízdním pruhu překážka, ten je uzavřený a provoz se musí sjíždět do druhého, využívá se zde takzvaného zipování. Tedy střídavého řazení aut z jednoho a druhého pruhu. Mnoho řidičů dělá tu chybu, že se řadí už zbytečně brzy. Nejenom že to prodlužuje dobu jejich jízdy, ale také musí počítat s tím, že budou pouštět ostatní řidiče. I v této situaci je vhodné udělat manévr až na poslední chvíli. Tedy dojet až k překážce, zde dát blinkr a až v tu chvíli se zařadit. Ne stát zbytečně v koloně několik stovek metrů.

Mohlo by vás zajímat:  Na zamrzlá okénka radí odborníci ocet či líh, před horkou vodou naopak varují

Rozjezdy na semaforech

Ve velkých městech jsou semafory nutnou součástí mnohých křižovatek. S hustotou provozu stoupá počet aut a ne vždy je správné vyrazit do křižovatky hned, jak se pod červenou rozsvítí oranžová. Je velmi pravděpodobné, že z ostatních směrů ještě dojíždějí auta, která byla předtím blokována. V rámci bezpečnosti je proto lepší počkat skutečně až na zelenou a poté vyrazit. A i v tuto chvíli raději opatrně a s rozmyslem.

Zdroj: https://www.jdsupra.com/legalnews/what-is-aggressive-driving-the-7-most-97741/