Volkswagen oslavuje 20. výročí modelu Golf R jubilejní edicí. Ta udělá ze známého vozu výkonné monstrum

Nejrychlejší písmeno v abecedě značky Volkswagen slaví narozeniny. Volkswagen představil ve světové premiéře exkluzivní speciální edici Golf R „20 Years“ k 20. jubileu vrcholného modelu Golf R. Speciální edice dosáhne sběratelského statusu již jako nový vůz, protože její výroba bude omezena na jeden rok. Prémiové sportovní modely se zvýšeným výkonem od společnosti Volkswagen R mají své kořeny na závodních okruzích a ztělesňují transfer inovativních technologií do sériové výroby.

Číst více

Zajistit autu nesmrtelnost není nemožné. Ani nejdokonalejší péče však nedokáže vyřešit počáteční chybu

Slyšeli jste už o tom, že některá auta jsou nesmrtelná? Pokud ano, ale nevíte, co si pod tím představit, nezoufejte. Takto se obvykle označují ta auta, která jsou třeba i pár desítek let stará, mají ohromný nájezd, a přitom stále jezdí. A to bez velkých servisních výdajů. Jak je toto možné a co pro to udělat?

Číst více

Honda slaví 50 let hatchbacku Civic. Novinka přináší výjimečnou dynamiku a efektivnost

Honda Civic e:HEV, jedenáctá generace ikonického vozu byla odhalena. Jak už samotný název napovídá, vůz bude pohánět výhradně hybridní ústrojí, což jasně potvrzuje elektrifikaci evropské řady vozidel Honda. Pod kapotou nabídne Civic dvoulitrový motor s přímým vstřikováním a dvojici elektromotorů. K dispozici tak bude maximální výkon 135 kW a točivý moment 315 Nm. Tolik k hlavní charakteristice vozu.

Číst více

Test Kia Rio 1.0 T-GDI MHEV: Tichá voda břehy mele

Svatý grál manuální řidičské esence, jsem si odvezl já… Přiznám se, že nejsem zrovna příznivcem okázalých a luxusních vozů. Úplně nejraději mám snad až staromilskou jednoduchost a  uživatelskou přívětivost, takže dnešní velké obrazovky s nekonečným výčtem asistentů, mě spíše obtěžují. Možná jsem jen jeden z mnoha mladých staromilců, trvám však na tom, že nejsem zpátečník.

Číst více

Renault Arkana Intens E-TECH Hybrid 145: Dámská volenka po francouzsku

SUV, MPV, shooting brake, kupé, sedan, kombi, pick-up, fastback, pětidveřový fastback, pětidveřový shooting brake… zkrátka čert aby se v tom vyznal. Kategorie se boří, přibývá kříženců (tzv. crossoverů) a automobilky si vyrábějí co chtějí a také si to notně freestylově pojmenovávají. A proto máme v testu SUV-kupé Renault Arkana. Psal se rok 2008, když na trh vstoupilo BMW X6.

Číst více

Začínající řidiči si kupují technicky nevyhovující auta, hledí při výběru na jiné věci

Mnoho lidí už se nemůže dočkat osmnáctých narozenin. S nimi je kromě jiného spojena i možnost získat řidičské oprávnění. A kdo má řidičák v kapse, nechce jezdit jenom autem svých rodičů, ale chce vlastní vůz. A jsou to právě začínající řidiči, kteří si obvykle koupí auto zcela nevyhovující. Ne vždy za to …

Číst více