Enge má za sebou rozpačitý úvod sezóny v ADAC GT Masters

Posádka týmu Reiter Engineering ve složení Tomáš EngeOliver Gavin vstoupila do sezóny ADAC GT Masters desátým místem. Ve druhé jízdě však na dobrý výsledek nenavázala, když britský kolega s vozem Camaro GT3 kolidoval.

„Už v trénincích jsme poznali, že letošní ADAC GT Masters bude hodně vyrovnané. Přes zimu všichni zrychlili a vyrovnaly se tak síly ve startovním poli. To potvrdila také druhá kvalifikace, ve které se do jedné sekundy vešlo šestnáct jezdců. Pro Camaro GT3 není Oschersleben ideálním okruhem, ale i tak byla naše ztráta na špičku nižší o více jak půl vteřiny než loni. S dosahovanými časy jsme byli tedy spokojeni, i když to dalo jen na čtrnácté místo. Gavin na tom byl o něco hůře, ale toho provázely během kvalifikace technické problémy s uložením pružiny tlumení,“ uvedl český jezdec na začátek nové sezóny německých GT.

Tomáš Enge startoval do prvního závodu ze čtrnáctého místa a slušným startem se dostal na jedenáctou pozici. Oliver Gavin o něco ještě vylepšil postavení černého Camara GT3 a česko-britské duo vybojovalo hned v prvním závodě jeden mistrovský bod. „Možná jsme před víkendem čekali více, ale jak už jsem říkal, ta konkurence je opravdu veliká. S časy i s umístěním můžeme být spokojeni. První závod určitě nedopadl špatně. O to horší pak byla ale nedělní jízda, do které Gavin startoval z poslední řady. Zkusili jsme radikálně změnit nastavení podvozku, ovšem to se neukázalo jako správný krok. Navíc došlo ke střetu s jedním ze soupeřů, který to odnesl nehodou. Mne to mrzí o to více, že se jednalo o vůz českého týmu Roberta Šenkýře,“ popsal druhý víkendový závod Enge, který už v neděli do vozu neusedl.

Mohlo by vás zajímat:  Úspěch Čechů na Carreře Panamericaně: Štajf vítězí v hodnocení třídy, Kačírek jen těsně pod stupni v

Dalším podnikem pokračuje německý šampionát ADAC GT Masters na začátku června v Rakousku, kde se jezdci dostanou na okruh šampionátu formule 1. V loňském roce si Tomáš Enge odvážel z Red Bull Ringu pohár za druhé místo. Téměř šestitýdenní pauzu využije tým Reiter Engineering k testování. To první čeká německý celek již tento týden.

Zdroj: Tomáš Enge