Fanoušci motosportu si s těmito hrami přijdou na své

Guy Gamer With Headphones Playing Video Games Dark Room

Venku je tma už před pátou a české silnice nebývají v perfektním stavu ani v létě, natož v podzimním období. Na nějaké dobrodružství za volantem už to letos nevypadá. Ale přesto existují zajímavé alternativy, které udělají radost každému opravdovému fanouškovi motosportu. Herní konzole s volantem a pedály už totiž nabízejí velmi kvalitní simulátory, projet se můžete kamionem i závodním supersportem. Jaké hry tedy spolehlivě zaujmou každého opravdového nadšence do motorismu?

Forza Motorsport 7

Podle mnoha odborníků nejlepší auto-moto simulátor současnosti nadchne hlavně příznivce závodních her. Ve hře najdete přes 700 různých modelů od veteránů přes sportovní verze běžně prodávaných modelů až po závodní speciály. A nechybí ani tahače. Herní zážitek je hodně autentický, ale hra dobře balancuje obtížnost a hratelnost. Malá chybka vám tedy závod neprohraje, ale cestu k vítězství vám přeci jen zkomplikuje.

Mohlo by vás zajímat:  7 klíčových věcí, které je nutné zkontrolovat pro bezpečné zimní ježdění
Wheel Game Console Racing Video Game Slot Machines Arcade
Zdroj obrázku: Freepik

Richard Burns Rally

Na rozdíl od předchozího titulu je Richard Burns Rally opravdu náročná hra, která vám neodpustí jedinou chybku. I proto je pokládaná za nejrealističtější herní titul současnosti. Jak ten který závod dopadne, ovlivňujete už dávno předtím, než na trať vyrazíte, třeba výběrem pneumatik nebo tlumičů. Jak asi z názvu tušíte, jezdí se zejména na nezpevněných okruzích na různých typech povrchů.

MudRunner

Na závěr pro vás mám jednu specialitku, kterou byste na takovém seznamu možná nečekali. Ale vynechat originální simulátor MudRunner by rozhodně byla chyba. Hra vás totiž vezme na extrémní projížďku terénem, do kterého se většina řidičů nikdy nepodívá. Alespoň virtuálně se můžete posadit za volant různých offroadů, džípů i terénních náklaďáků. Projet se můžete i v traktorech nebo ve vojenských speciálech. Vývojáři bohužel nemají licence k využití různých reálných vozidel skutečných značek, a tak třeba na ikonickou Tatru V3S ve hře nenarazíte.

Zdroj: https://screenrant.com/best-racing-games-right-now/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora