Fiat odhalil model 500 ve specifikaci Turbo

Tento týden jsme publikovali test Fiatu 500 by Gucci a v redakci nebylo nikoho, kdo by se do vozu nezamiloval. Logicky tak vyhledávám další zprávy o legendárním prckovi, který se již brzy představí v Kalifornii ve zcela nové specifikaci Turbo.

Design karoserie byl navrhován podle předlohy, kterou si návrháři vzali u Abarthu 500. Přední část se vyznačuje mohutným nárazníkem, ta zadní dostala slušivý difuzor a chromovanou koncovku sportovně laděného výfuku. Za 16“ litá kola by se nemusel stydět ani Abarth 695 Competizione, decentní spoiler nad zadním oknem je spíše k optickému prodloužení boubelaté střechy.

Mohlo by vás zajímat:  Fiat modernizoval malé Uno

O konkrétních fotografiích interiéru si zatím můžeme nechat zdát. Z dostupných zpráv však vyplývá, že dostal Fiat 500 Turbo nová sportovní sedadla, tříramenný volant se stříbrným prošíváním a unikátní hlavici řadící páky. Samozřejmostí je výkonné audio Beats se šesti reproduktory a subwooferem

Pod krátkou přední kapotou se uvelebil přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,4 litru a maximálním výkonu 101 kW. Ten byl oproti standardní verzi posílen o 25 kW (!) a 70 Nm točivého momentu, jenž má nyní hodnotu 203 Nm. Motor je standardně spojen s pětistupňovou manuální převodovkou. Dá se tedy očekávat, lehounká 500 Turbo pojede s větrem o závod. Právě proto se inženýři zaměřili i na výkonnější brzdovou soustavu. 

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen Golf dostane tříválcové TSI

Fiat 500 Turbo by se měl na trh dostat z kraje příštího roku. Prodejci v USA si za něj řeknou minimálně o 19 500 dolarů.