Hot rod s dvěma V8 a 2 500 koňmi na prodej!

Všechny americké hot rody jsou šílenými stroji už ve své podstatě. Občas se ovšem objeví nějaký, který nad tuto šílenost vystupuje. Jeden takový je nyní na prodej v americkém Michiganu a nabízí dva obrovské osmiválce za sebou, výkon 2 500 koní a sklolaminátovou kabinu.

Za základ kabiny posloužila karoserie Fordu z roku 1932, ale téměř nic na ní nezůstalo původního. Povrchové panely jsou sklolaminátové a interiér byl vytvořený na zakázku. Přední náprava je zhotovena z nerezové oceli, na té zadní je masivní diferenciál a na všech kolech najdeme kotoučové brzdy.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz C63 AMG Performance Studio - Speciální edice pro Japonsko

Nejzajímavější částí vozu je však přirozeně pohonné ústrojí, které sestává z dvou odhalených vidlicových osmiválců. Obě jednotky jsou celohliníkové Hemi o objemu 9.37 litru. Každá má vlastní řídící a palivový systém, startér, alternátor a produkuje 1 250 koní. Součet obou výkonů je 2 500 koní, které proudí na zadní nápravu skrze dvoustupňovou manuální převodovku.

Celá tahle sranda ovšem není zadarmo. Pokud máte o podobnou potvoru zájem, připravte si 209 000,- dolarů, což je v přepočtu zhruba 4,2 milionu korun. Za své peníze dostanete unikátní stroj, který vyhrál řadu výstavních cen, nikdy se s ním nezávodilo a je schválený k silničnímu provozu! Pokud potřebujete bližší informace, podívejte se na oficiální nabídku.

Mohlo by vás zajímat:  Úžasný Mercedes-Benz CLK GTR AMG z roku 2000 nyní na prodej

##HotRod1932##

Zdroj: motorauthority.com, hemmings.com