HSV postaví nové Maloo GTS

V roce 2006 se firma HSV, oficiální úpravce automobilky Holden, zapsala do Guinnessovy knihy rekordů, když pedstavila nejrychlejší sériový vůz s karoserií Pickup na světě. Jejich tehdejší typ Maloo R8, který si můžete prohlédnout na přiložených obrázcích, je založený na dvoudvéřovém typu Commodore a dosáhl při testu rychlosti 271,44 km/h. Tím předčil do té doby nejrychlejší Dodge Ram SRT-10, které dosáhlo o dva roky dříve rychlosti  248,74 km/h.

HSV se nyní rozhodlo postavit nové Maloo, které by mělo rekord opět vylepšit. Půjde o model Maloo GTS. Tomu se pod kapotuje nastěhuje agregát LSA V8, kterým koncern GM disponuje. Běžně pohání třeba sedan ve verzi GTS, nebo Chevrolet Camaro ZL1. Jednotka o objemu 6.2 litru disponuje výkonem 580 koní a 545 Nm. Sedan se díky němu na stovku dostane za méně než 5 vteřin a dosáhne rychlosti 280 km/h. U modelu Maloo můžeme očekávat podbné výkony.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan 370Z nadopován od Senner Tuning

Kromě motoru si Pickup od sedanu půjčí i zbytek výbavy GTS. Dostane tak extra chlazení motoru a převodovky, vylepšný diferenciál, magnetické tlumiče, dvacetipalcové ráfky a šestipístkové brzdiče AP Racing. Špatnou zprávou je pouze to, že vznikne jen 150 kusů.

Zdroj: Motorauthority