Hyundai se rozhodl spolupracovat s Rimacem na supersportech

Chorvatská společnost Rimac již částečně spolupracuje s automobilkou Porsche. Právě tuto společnost se rozhodl oslovit koncern Hyundai Kia za účelem společného vývoje supersportovních elektromobilů. Takto se korejský koncern připojuje k dalším automobilkám, které si při vývoji nových technologií podávají pomocnou ruku (a nejsou to jen maličké automobilky, ale také rozsáhlé automobilky).

Chorvatská společnost Rimac

Tato společnost byla založena v roce 2009, jejím zakladatelem byl Mate Rimaca. Tato společnost se proslavila pouze třemi vozy – všechny to byly supersportovní vozy, všechny měly elektrický pohon a všechny měly výkon více než tisíc koňských sil. Které společnosti se rozhodli do Rimacu investovat?

  • Rimac zaujal automobilku Porsche, která si koupila desetiprocentní podíl z této společnosti.
  • A nyní by to Rimacu chtěl investovat také Hyundai.

Spolupráce je již hotová věc

O tom, že je již ruka v rukávu, informoval veřejnost Rimac. Skutečně spolupracuje s koncernem Hyundai Kia, který se rozhodl investovat opravdu štědrou částku – 80 milionů eur, což je v přepočtu na české koruny něco přes dvě miliardy. Za tuto částku mají vzniknout dva supersporty. Jejich parametry zatím bohužel nejsou známé, jediné co víme je to, že spolupráce Rimac-Hyundai bude platná do konce roku 2020.

 

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Naše policie bude jezdit Hyundai, na Škodovky se těší strážníci z Litvy