Škoda Superb poprvé i jako plug-in hybrid. Zaujme?

Superb patří mezi již léta mezi stálice vozového parku automobilky Škoda. Firma v těchto dnech představila inovovanou verzi třetí generace Škody Superb se dvěma důležitými novinkami, a to s moderními světlomety a především vůz na plug-in hybridní pohon.

Elektrický pohon

Elektrifikovanou verzi Škody Superb očekávali příznivci této značky již řadu měsíců. Konečně se tedy dočkali i Superbu v plug-in hybridní podobě, která v sobě kombinuje elektromotor a zážehový čtyřválec 1,4 TSI. Společně tak nabídnou výkon o 218 koních neboli 160 kW. Na čistě elektrický pohon by pak nový Superb měl bez problémů ujet až 55 kilometrů. Na ulici budete moci hybridní verzi Superbu snadno poznat na základě plakety s písmeny iV, která se nachází na pátých dveřích.

I nová generace Superbu nabízí zákazníkovi velmi prostorný zavazadlový prostor, u verze liftback je to konkrétně 485 litrů, u verze kombi dokonce 510 litrů. Další zajímavostí je zvukový generátor E-noise, který umožňuje upozornit například cyklisty a chodce, že se k nim blíží elektrický vůz, který by jinak neslyšeli. Kromě plug-in hybridní verze nabídne Škoda pět různých typů klasických motorů, dva dieselové a tři benzinové.

Co nového v interiéru a exteriéru?

Jedna z novinek se týká zvětšeného boxu na mobilní telefon, který umožňuje bezdrátové nabíjení vašeho smartphonu i jeho připojení k vnější anténě. Novými a lepšími funkcemi disponuje také infotainment. Další inovací je prostorový organizér, který se nalézá pod dvojitou podlahou v zavazadlovém prostoru.

Inovací, které si na novém Superbu všimnete na první pohled, jsou přední světla. Jedná se o světla jiného tvaru, která navíc disponují i funkcí matrix neboli vykrývání okolního provozu. Nové verze Škody Superb by se měly na našem trhu objevit ke konci letošního roku, ceny zatím bohužel automobilka nezveřejnila.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora