Inovativní startupy a Volkswagen představují své ekologické vize. Hlavním tahákem je ID. BUZZ plánovaný na příští rok

Jak zlepšit ochranu životního prostředí v oblasti internetového obchodu? Jaká budou k dispozici nová řešení pro mobilitu? A kde si mohu porovnat a objednat pouze oblečení z férového obchodu? „The Next Web“, krátce TNW, je název konference v Amsterdamu, na níž se všechno točí kolem těchto otázek. Na jejím programu představuje své produkty a služby více než 3000 společností – přímo na místě nebo digitálně. Volkswagen Užitkové vozy je rovněž u toho a již nyní ukazuje výhled na budoucí ID. BUZZ ve verzi Cargo, tedy zcela elektrický Transporter. Dennis Haustein, vedoucí oddělení informací značky Volkswagen Užitkové vozy, představuje ID. BUZZ Cargo na TNW v dialogu se třemi startupovými podnikateli, pro něž je ochrana životního prostředí též důležitou součástí jejich celkového konceptu.

 „ID. BUZZ je trvale udržitelným vozem nejen díky svému zcela elektrickému pohonu s nulovými lokálními emisemi, ale také díky interiéru, který se obejde bez produktů ze zvířat a který současně využívá mnoho recyklovaných materiálů,“ vysvětluje Haustein v diskusi se startupy u kulatého stolu. První užitkový vůz v rodině ID. je díky tomu v dokonalém souladu s principy mladých společností, jakou je firma Vytal, která vyrábí znovupoužitelné nádoby na jídlo s sebou a na TNW nabízí nová řešení obalů pro potraviny. Dalším příkladem je startup Trunkrs, rozvážková služba, která si dala za cíl snižování emisí z dopravy, nebo porovnávací portál Project Ceceis – ten je podle vlastních údajů s více než 25 000 produkty největším portálem pro trvale udržitelné oblečení z férového obchodu v Evropě. Tyto firmy a mnoho dalších společností, které mají již dnes ve svém programu utváření budoucího světa, se představují pod hashtagem #movingideas a na webových stránkách thenextweb.com.

Na konferenci TNW je vystavena studie ID. BUZZ Cargo. Sériové verze modelů ID. BUZZ a ID. BUZZ Cargo budou oficiálně představeny na jaře 2022.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda pro své první elektrické SUV zvolila název Enyaq. Zjistili jsme, co znamená

Zdroj: TZ Volkswagen

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora