Inovovaná Mazda CX-9 se představí v Sydney!

Automobilka Mazda zveřejnila už dříve první oficiální fotografie modelu CX-9 po faceliftu. Nyní je konečně jasné, že veřejná premiéra zmodernizovaného SUV se odehraje na australském autosalonu v Sydney. Japonská značka vyrábí tento model od roku 2007 a první aktualizace se odehrála už dva roky poté, teď je na řadě druhá.

Je pochopitelné, že inovovaná CX-9 se přiblížila více svým sourozencům, jako jest 6 nebo CX-5. Vše má na svědomí nový designový jazyk KODO – Soul of Motion, pomocí kterého se SUV docela pozmění v exteriéru i interiéru. Na přední části si povšimneme typické pětibodové chromové mřížky vycházející až do světlometů, dále nechybí ani propracovanější nárazník, který je teď agresivnější oproti stávající verzi. Pro změnu na zadní části jsou přepracovaná světla a nárazník. CX-9 nabídne také 20palcová litá kola a nové laky pro karoserii.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda chystá rozšíření modelů v kategorii crossoverů

Uvnitř v kabině nalezneme nové materiály i barevné kombinace pro sedačky nebo výplně dveří, kryty jsou v saténově-stříbrné barvě. Přístrojová deska s „budíky“ dostane bíle podsvícení a další úpravy, vylepšená bude také hlavice řadicí páky. Dokonce i informační systém získal nejnovější audio či navigaci.

Mazda CX-9 se bude chlubit i bezpečnostními asistenty v balíčku i-ACTIVSENSE, jež zahrnuje např. FOW (systém upozorňující řidiče na blížící se překážku), LDW (neúmyslné opuštění jízdního pruhu) nebo HBC (systém automaticky přepíná tlumená a dálková světla).

Mohlo by vás zajímat:  Bentley uvádí své první sériové SUV

Austrálii se neuskuteční žádné „střídání stráží“ pod kapotou, nadále zde zůstává 3.7-litrový šestiválec o výkonu 273 koní a krouticím momentu 367 Nm. CX-9 pro Severní Ameriku se představí zřejmě na konci listopadu v Los Angeles nebo v lednu příštího roku na detroitském autosalonu.