Karavan ještě není nutné zazimovat. Je mnoho možností, kam s ním vyrazit

Medium Shot Couple With Smartphone

I když Česko zdaleka není tak tradiční karavanovou zemí, jako jsou třeba Dánsko nebo Nizozemí, obytných vozů u nás v posledních letech přibylo. Nejde jen o rostoucí životní úroveň, ale také o jakýsi vedlejší produkt pandemie koronaviru, kdy si řada lidí uvědomila, že cestování je a bude nejsnazší pro ty, kteří si vezou svoje ubytování s sebou, a tak se příliš nemusejí ohlížet na různé restrikce a omezení. Řada Čechů pak karavan zhruba touto dobou zazimovává, protože s ním nechce jezdit mimo sezonu. Ale je to opravdu nutné?

Mohlo by vás zajímat:  Špatná ojetá auta v bazarech nejsou náhodou. Jde o záměr, na kterém se nejvíce vydělává

Poslední koupání

I když u nás už je podzim, v jižní části Středomoří, nebo pro opravdové dobrodruhy i Turecko a severní pobřeží Afriky, mají ještě prodloužené léto. Minimálně do konce října se budete moci koupat v evropských oblastech, v těch afrických ještě o něco déle. A tak je ten pravý čas vyrazit na mimosezónní dovolenou do kempů, které teď budete mít prakticky celé pro sebe, a navíc vás vyjdou na zlomek ceny, kterou byste museli zaplatit v létě.

looking-news-tv-mature-couple-camper-traveling-man-hold-woman-happy-pleasant-smiling-enjoying-time-together-middle-aged-couple-having-fun-winter-vacation-travel-love-concept
Zdroj obrázku: Freepik

Na běžky i sjezdovky

Přibývá také otužilců, kteří s karavanem vyrážejí i v zimě. A nikoli za teplem a sluncem, ale naopak za sněhem. V Alpách je už dnes běžné kempovat i v lyžařské sezoně, byť je na takový pobyt pochopitelně potřeba karavan připravit. Už jen cesta do hor mu může dát zabrat, ale vám dají zabrat náročné podmínky, když rtuť teploměru v noci zaleze hluboko pod nulu. Kromě tepelné izolace obytného vozu je základem úspěšné karavanové dovolené je vybrat kvalitní a vybavený kemp.

Mohlo by vás zajímat:  Celoroční, nebo zimní: s oběma typy pneumatik je spojeno několik mýtů

Zazimování

Pokud vás žádná z výše uvedených variant podzimní či zimní dovolené neláká, karavan skutečně můžete zazimovat, nejlépe ještě předtím, než jej budete muset přezout na zimní pneumatiky. Odstavený karavan by neměl být celou zimu vystaven nepřízni počasí, rozhodně byste pro něj měli najít garáž, a to i v případě, že si garážové stání budete muset pronajmout.

Zdroj: https://www.campingandcaravanningclub.co.uk/advice/discover/winter-touring/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora