Lada 4×4 dostala novou speciální verzi

37 let ve výrobě a stále oblíbená? Tato definice se hodí pouze jedno auto. A jak asi tušíte, jde o ruskou Ladu Niva, která se však kvůli patentovým tahanicím jmenuje od jisté doby pouze 4×4. Pro fanoušky to však vždycky bude Niva. 

Proč ale o ní píšeme zrovna teď? Tak třeba proto, že na loveckém veletrhu Game Fair ve Francii Lada ukazuje novou verzi, označovanou jako Kamouflage. A při pohledu do galerie určitě poznáte proč. Maskáčový dekor karosérie kombinovaný se zeleným nebo bílým podkladem je prostě in. Kromě něj má Kamouflage novou masku chladiče, sedmnáctipalcová kola a kovové nášlapy. 

Ušetřen nezůstal ani interiér. Tady proniklo pár prvků z civilizovaného světa – trojbarevné kožené čalounění, nový volant nebo příplatková zadní parkovací kamera… Tohle už není ten ruský kus plechu bez pořádného vybavení. 

Pod kapotou může být dvojice motorů – benzínová jednotka 1.7 o výkonu 81 koní nebo stejná jednotka, akorát předělaná na pohon LPG a s o 4 koně nižším výkonem. Cena benzínové Nivy je 14 190 euro (cca 366 000 Kč), verze na LPG začíná na částce 16 690 euro (cca 431 000 Kč). 

Zdroj: largus.fr