Lego představilo stavebnici Mini Cooperu

Stavebnice Lego je známá po celém světě a ve své nabídce má dokonce i pár kousků pro petrolheady. Vše začalo před několika lety limitovanou sérií klasického Volkswagenu Brouk. Předloni přišel na trh Volkswagen T1 Camper a letos v srpnu přijede zmenšená replika původního Mini Cooperu Mk VII!

Auto se bude skládat z 1077 dílků a má přes 25 cm na délku, 11 cm na výšku a 14 cm na šířku. Většina dílků, ze kterých bude vyrobena karosérie, bude mít zelenou barvu, kterou doplní bílá střecha (ta je navíc odnímatelná), pruhy na kapotě nebo zrcátka. Chybět nebudou ani originální kola nebo kulaté přední mlhovky. Interiér se chlubí kostičkovaným čalouněním, imitací původního volantu nebo sklopnými sedadly.

Model bude mít rovněž funkční detaily jako otevírací kapotu, pod kterou se ukrývá motor, dveře nebo víko kufru, za kterým pro změnu najdete piknikový koš. Jak již bylo řečeno, na trh se tento fantastický model dostane v srpnu letošního roku. Základní cena pro Německo byla stanovena na 89,99 euro (cca 2500 Kč), podobně jako u VW Beetle (který se v době vzniku prodával za asi 5000 Kč a dnes ho jako nový seženete minimálně za v přepočtu asi 16 000 Kč) však jeho cena půjde rychle nahoru.

Mohlo by vás zajímat:  Mini ukázalo ve spolupráci se známou karosárnou koncept malého roadsteru

##mini_lego##

Zdroj: Lego, The Brothers Brick