Letošní ročník brněnského Autosalonu byl zrušen

Letošní ročník kdysi slavného brněnského Autosalonu byl pro malý zájem automobilek zrušen. Po několik letech úpadku se tak největší tuzemské výstavy automobilů nedočkáme vůbec.

Vedení společnosti Veletrhy Brno a.s., se v loňském roce společně s SDA (Sdružení dovozců automobilů) dohodlo, že Autosalon Brno se bude konat pouze při účasti alespoň hlavních 17 – 20 automobilových značek. Tento cíl se nepodařilo dosáhnout. Generální ředitel BVV Jiří Kuliš k tomuto rozhodnutí uvedl: „Současná situace na trhu osobních automobilů neumožňuje uspořádat plnohodnotný Autosalon, který návštěvníci očekávají.“

Pořadatelé se tak vyvarovali situaci z loňského roku, kdy se Autosalonu z řad importérů zúčastnily pouze tři značky – Škody, Hyundai a Ford. Zbytek automobilek nebyl přítomen vůbec nebo pouze prostřednictvím lokálních dealerů.

V dobách největší slávy, tedy kolem začátku nového století, se přitom v Brně pravidelně objevovaly veškeré významné automobilky a nechyběly ani světové premiéry – v roce 2003 zde například BMW ukázalo novou řadu 5 a v roce 2007 jsme v moravské metropoli premiérově viděli Seat Altea Freetrack nebo Peugeot 207 SW.

Loňský rok pak musel být pro všechny zklamáním, když se na poslední chvíli z očekávaných až 30 výrobců ukázaly prostřednictvím importérů pouze tři výše zmínění. Za loňským poklesem zájmu oficiálně stojí propad celého trhu s automobily. Neoficiálně se však spekuluje, že BVV nasadilo ceny výstavních ploch neúměrně vysoko nabízeným službám… 

Zdroj: BVV

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Reportáž z autosalonu Plzeň