Limitovaná edice polepů vyvažovaček Racing Legends

Přední výrobce autoservisní techniky GOLEMTECH připravil pro vyvažovačky limitovanou sérii polepů inspirovaných legendárními závodními vozy historie, jako jsou Lancia, Subaru a další.

Nápad se zrodil na závodech MMČR v rally v Příbrami, když jsme s Emilem Trinerem v depu obdivovali nový polep vedle stojícího Lanceru a pak smutně koukali na technicky jednoduše provedenou grafiku naší vyvažovačky stojící v depu,“ říká ke zrodu nápadu jednatel firmy Golemtech Vladislav Švojgr. Nápad přežil i počáteční nadšení a začaly několika měsíční peripetie se sháněním souhlasu jednotlivých firem s použitím jejich grafiky.

Například firma Subaru byla z nápadu vysloveně nadšená, i když nám zakázali původní návrh s vyobrazením Imprezy 555 z mistrovské sezony 1995 Colina McRae, jelikož tento sponzor je z řad tabákových značek a tuto reprodukci již současná legislativa nedovoluje (včetně značek alkoholických nápojů), což je například vidět i na dalších polepech. Grafika nakonec odpovídá mistrovským sezonám 2001 a 2003 Richarda Burnse resp. Pettera Solberga. A například povolení pro Lancii máme až z centrály FIATu pro Střední Evropu v Budapešti. Na druhou stranu například polep pro vůz Škoda Felicia KitCar 1996 na počest „přeletu“ cílové rampy na Novém Zélandu nám Škoda nepovolila, i přes propojenou historií s Emilem Trinerem, což je určitě škoda, ale schvalování koncernu v Německu asi není jen tak,“ dodává pan Švojgr.

Provedení jednotlivých polepů

U jednotlivých polepů inspirovaných úspěšným závodním vozem je na každé bočnici umístěn i seznam jmen a příslušných let, kdy tento vůz získal největší úspěchy. Po prvotních náčrtech malovaných voskovkami na papír se výsledné realizace zhostil mezinárodně uznávaný automobilový designér Ing. Petr Kubík a podle prvních ohlasů se výsledek povedl a lidem se velmi líbí. Pro velký úspěch této edice již společnost připravuje pokračování na další sezonu, kam by ráda zařadila například i jednu značku z řad výrobců nákladních vozů, která má ve své nedávné historii velké úspěchy na dálkových pouštních rally…

Samotné polepy jsou na nekomerční bázi a společnost je k objednávkám automatických vyvažovaček (TW-02 a TW-03) nabízí zdarma. Polepy jsou stejně jako stroje skladem a ihned k odběru a vyladí vaši dílnu opět o kousek k lepšímu.
 

Golemtech je přední český výrobce techniky vybavení autoservisů a pneuservisů a také partnerem největších prodejců autodílů na našem trhu. Zakládá si na vysoké kvalitě a spolehlivosti, skladové dostupnosti všech výrobků včetně veškerých náhradních dílů ve výrobních prostorách společnosti, záruční a pozáruční servis, návrhy „na klíč“, financování a mnoho dalších činnostech. Mezi hlavní výrobky patří sloupové a nůžkové zvedáky, vyvažovačky a zouvačky pro osobní a nákladní vozy, plničky klimatizací, geometrie kol, pístové kompresory či navijáky pro odtahové vozy a off-road.

www.golemtech.cz

www.facebook.com/golemtech

Komentáře