Lincoln MKZ oficiálně představen

Legendární americká automobilka Lincoln v těchto dnech plánovaně představila luxusní limuzínu MKZ. Vůz se poprvé ukázal jako koncept na letošním autosalonu v Detroitu a do show roomů dorazí ještě letos.

Jak je vidno z obrázků, koncept se od produkční verze liší jen v detailech. Zůstalo obrovské panoramatické střešní okno, luxusní a stylový interiér a LCD přístrojový štít se systémem MyLincoln Touch, původem od Fordu.

Nový Lincoln MKZ myslí v prvé řadě na bezpečnost posádky, proto se zde setkáváme s moderními elektronickými pomocníky. Samozřejmostí je tedy systém Lincoln Drive Control, varování před kolizí s možností krizového zabrzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu a unikátní nafukovací bezpečnostní pásy pro zadní cestující. Vše je doplněno o standardně dodávaných 8 airbagů.

Na výběr bude mezi dvěma benzínovými a jednou hybridní jednotkou. Základ tvoří moderní čtyřválec EcoBoost o výkonu 179 kW a točivém momentu 366 Nm, pro vyznavače velkých objemů je připraven šestiválec 3,7 o výkonu rovných 300 koní (224 kW). Oba motory jsou spojeny s šestistupňovou automatickou převodovkou s pádly pod volantem, na výběr bude také mezi pohonem předních či všech kol.

Zákazníci, kteří si pořídí hybrid, dostanou za své peníze dvoulitrovou benzínovou jednotku, spojenou již tradičně s elektromotorem. Kombinovaný výkon obou agregátů je 140 kW a točivý moment solidních 175 Nm. Opatřeními pro snížení spotřeby je převodovka s plynule měnitelným převodem a pouze pohon zadních kol.

Ceny pro americký trh prozatím nejsou známy, ale vzhledem k použitým technologiím nebudou nikterak nízké. S oficiálním dovozem na český trh se nepočítá.

Komentáře