Mají stejné motory a přece jsou jiní. Top Gear porovnal Aston Martin a Mercedes

Co mají společného vozy Aston Martin V8 Vantage a Mercedes-AMG GT S? Ano, oba dva jsou sportovní automobily prestižních značek. Oba dva nabízejí skvělé jízdní vlastnosti, výbavu a také pohodlí. Tím ale společné věci nekončí. Tím hlavním je motorizace, které je u obou vozidel stejná. Jak Aston Martin, tak i Mercedes totiž mají pod kapotou 4 litrový motor V8 twin-turbo. To už samo o sobě slibuje zajímavé jízdní vlastnosti. Budou u obou vozů stejné? To se rozhodl otestovat prestižní automobilový pořad Top Gear.

Aston Martin a Mercedes spolupracují již od roku 2013

Přijde vám zvláštní, že pod kapotou obou těchto rivalů nejenom ve sportovním segmentu najdete stejný motor? Až tak neobvyklé to není. Tyto dvě automobilky začaly spolupracovat ji v roce 2013. Daná spolupráce vede ke sdílení různé techniky, motory nevyjímaje. A tak došlo k tomu, že Aston Martin V8 Vantage a Mercedes-AMG GT S mají pod kapotou nachlup stejnou motorizaci. To ale neznamená, že vozy jezdí stejně.

Top Gear postavil Aston Martin V8 Vantage a Mercedes-AMG GT S proti sobě

V rámci 26. řady Top Gearu už bylo možné vidět řadu různých porovnání. Toto určitě patří k těm zajímavějším, jelikož dokáže ukázat, jak se jednotlivé automobilky dokážou popasovat s provedením vozu, když jeho srdce v podobě motoru bude stejné. Jak se oběma dařilo na trati, to můžete vidět na videu níže. My prozradíme, že z celého porovnání mnohem lépe vyšel Mercedes-AMG GT S. Z hlediska akcelerace a jízdních vlastností byl hodnocen o něco lépe, čímž zároveň nebylo řečeno, že by Aston Martin V8 Vantage nějak výrazně ztrácel. Ostatně posuďte sami a porovnejte si, jak se oba vozy chovají na trati, kam si je vzal současný moderátor pořadu Matt LeBlanc.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz S-Class Pullman

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora