Mazda připravuje auto velikosti Volkswagenu Up! – model 1

Japonská automobilka má v současné době svůj nejmenší model Mazda 2 (v Japonsku označovaný jako Demio). „Dvojka“ je postavena na stejné platformě jako Ford Fiesta, ale spekuluje se o tom, že nová generace Mazdy 2 bude mít stejnou platformu jako příští Fiat Punto. Podle nejnovějších informací uvažuje Mazda o novém modelu, který by se v nabídce zařadil pod řadu 2.

Zatím je projekt, označovaný jako Mazda 1, v hlavách samotných inženýrů a na samém začátku. Pokud však bude výroba schválena, tak následné prodeje se uskuteční na klasických i rozvíjejících trzích. „Jedničky“ bychom se měli dočkat do roku 2015. Generální ředitel Mazdy, Yasuhiro Aoyama, řekl: „Máme dvě možnosti, jak by mohla Mazda 1 vypadat – buď podobně jako Volkswagen up! nebo vytvoříme levný model speciálně navržený pro rozvojové trhy, ale s šancí rozšířit model i do dalších zemí.

Plno automobilek v dnešní době se snaží ušetřit na každém připravovaném modelu, a právě i Mazda zvažuje oslovení nějaké značky za účelem partnerství. Pokud by se nepovedlo někoho přivést ke spolupráci, tak prý Mazda by to mohla zvládnout sama. V úvahu připadá Ford (stejná platforma Fiesta a 2, viz úvod článku) nebo Fiat (nedávno uzavřená spolupráce o sdílení podvozku MX-5 pro Alfu Romeo Spider).

Mohlo by vás zajímat:  Toyota Auris nové generace - Bližší informace