Mercedes-Benz S Pullman – Nástupce Maybachu dostane 6 míst

Ukončení značky Maybach neznamená, že se od Mercedesu nedočkáme velké reprezentativní limuzíny. Německá značka v současné době pracuje na dlouhé verzi své vlajkové lodi S-Class, která dostane přídomek Pullman. V interiéru se objeví šest míst.

Mercedes-Benz S-Class nové generace má za úlohu nejen navázat na úspěšnou předchozí generaci, ale nahradit také neúspěšné vozy značky Maybach, která patřila právě Mercedesu. Z tohoto důvodu se na trhu objeví kromě verze s klasickým a prodlouženým rozvorem také extradlouhá limuzína Pullman. Zatímco základní Sko měří 5.116 milimetrů, verze s prodlouženým rozvorem má milimetrů 5.246. Pullman by dle spekulací měl nabídnout délku 5.500 milimetrů, ale někde se hovoří až o rovných 6-ti metrech.

Tato značná délka by měla vytvořit extra prostorný interiér, do něhož bude instalováno šest sedaček v uspořádání 2+2+2. V reálu by to mohlo znamenat, že druhá řada bude otočena proti směru jízdy a třetí po směru. Vznikne tak jakýsi konferenční prostor.

Pod kapotou vrcholného modelu Pullman se objeví  twin-turbo jednotka V12 o bojemu 6.0 litru a výkonu kolem 600 koní. Později by mohl Mercedes nabídnout i hybridní variantu.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz 190 W121 na prodej

Kromě verze Pullman automobilka Mercedes-Benz chystá i S-Classe kupé a kabriolet. Kupé by se na trhu mělo objevit v roce 2014, Pullman 2015 a uvedení kabrioletu ještě nebylo upřesněno. 

Render: theophiluschin.com