Mercedes lehce poupravil technická data plug-in hybridní třídy S

Je tomu téměř rok, co Mercedes poprvé uvedl plug-in hybridní variantu limuzíny třídy S, označovanou jednoduše S 500 Plug-in Hybrid. Původní zprávy slibovaly spotřebu 3 l/100 km a elektrický dojezd 30 km. Před startem prodeje se však data povedlo ještě vylepšit

S 500 Plug-in Hybrid se tak stává první luxusním sedanem, který na 100 km spotřebuje méně než 3 litry paliva. Konkrétní hodnota se, při laboratorním měření, zastavila na 2,8 l/100 km! Původní 30kilometrový dojezd na elektřinu je také minulostí, protože stuttgartský zázrak dokáže bez emisí ujet dokonce 33 km! S tím vším jde, trošku s podivem, dolů také akcelerace – na 100 km/h se limuzína dostane za 5,2 sekundy (dříve 5,5 sekundy).

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen představil úspornou variantu modelu Caddy

Připomenu, že o pohon se stará třílitrový šestiválec o výkonu 333 koní s točivým momentem 480 Nm. Tomu pomáhá elektromotor o výkonu 109 koní s točivým momentem 340 Nm. Systémový výkon limuzíny je 442 koní. Řidič může volit mezi čtyřmi jízdními módy – Hybrid, E-Mode (jízda čistě na elektřinu), E-Save (plně nabité baterie uchovávají svou energii na pozdější použití) a Charge (baterie jsou nabíjeny během jízdy).

Zdroj: Mercedes-Benz