Mitsubishi odhalilo facelift plug-in hybridního Outlanderu

Začátkem dubna představilo Mitsubishi výrazný facelift Outlanderu, který však není příliš po chuti ruskému AvtoVAZu. To tři diamanty nicméně nezastavilo a přední část Dynamic Shield aktuálně rozšiřuje také na plug-in hybridní provedení.

Outlander PHEV tak získal nejen novou masku chladiče, ale také přepracované nárazníky a větší množství chromu. Speciálně pro toto provedení jsou určena 18palcová dvoubarevná kola a černý odstín Ruby Pearl. Se standardním Outlanderem sdílí plug-in hybrid hnědou metalízu Quartz. Kabina na první pohled příliš změn nepřináší, dle tiskové zprávy je však ve všech ohledech kvalitnější a lépe zpracovaná, navíc do ní proniká méně vibrací i hluku. Do ruky lépe padne čtyřramenný volant, před nímž se nacházejí lehce upravené budíky. Sedadla mají nejen hodnotnější čalounění, ale to řidičovo je navíc standardně elektricky nastavitelné.

Podvozek se chlubí větší přilnavostí, celkově lepší jízdní vlastnosti má potom podtrhnout vylepšené řízení. Jako nejekologičtější Outlander z celé řady bude nicméně plug-in hybrid podrobován spíše zkouškám úspornosti, kde hodlá zazářit kombinovanou spotřebou 4,95 l/100 km (dle japonského cyklu JC08, v Evropě to bude i nadále „reálných“ 1,9 l/100 km). Této hodnoty bylo dosaženo snížením tření celé pohonné jednotky. Čistě elektricky dojezd byl prodloužen o celých 600 metrů, na celkových 60,8 kilometru. Vyšší bezpečnost mají na starosti systémy Unintentional Move Off Control a Multi-around View Monitor. 

V Japonsku zamíří Outlander PHEV modelového roku 2016 do prodeje 9. července za základní cenu 3 596 400 jenů (cca 703 000 korun).

Zdroj: Mitsubishi