Mitsubishi odhalilo facelift plug-in hybridního Outlanderu

Začátkem dubna představilo Mitsubishi výrazný facelift Outlanderu, který však není příliš po chuti ruskému AvtoVAZu. To tři diamanty nicméně nezastavilo a přední část Dynamic Shield aktuálně rozšiřuje také na plug-in hybridní provedení.

Outlander PHEV tak získal nejen novou masku chladiče, ale také přepracované nárazníky a větší množství chromu. Speciálně pro toto provedení jsou určena 18palcová dvoubarevná kola a černý odstín Ruby Pearl. Se standardním Outlanderem sdílí plug-in hybrid hnědou metalízu Quartz. Kabina na první pohled příliš změn nepřináší, dle tiskové zprávy je však ve všech ohledech kvalitnější a lépe zpracovaná, navíc do ní proniká méně vibrací i hluku. Do ruky lépe padne čtyřramenný volant, před nímž se nacházejí lehce upravené budíky. Sedadla mají nejen hodnotnější čalounění, ale to řidičovo je navíc standardně elektricky nastavitelné.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota představí v Tokiu koncept vodíkového sedanu

Podvozek se chlubí větší přilnavostí, celkově lepší jízdní vlastnosti má potom podtrhnout vylepšené řízení. Jako nejekologičtější Outlander z celé řady bude nicméně plug-in hybrid podrobován spíše zkouškám úspornosti, kde hodlá zazářit kombinovanou spotřebou 4,95 l/100 km (dle japonského cyklu JC08, v Evropě to bude i nadále „reálných“ 1,9 l/100 km). Této hodnoty bylo dosaženo snížením tření celé pohonné jednotky. Čistě elektricky dojezd byl prodloužen o celých 600 metrů, na celkových 60,8 kilometru. Vyšší bezpečnost mají na starosti systémy Unintentional Move Off Control a Multi-around View Monitor. 

Mohlo by vás zajímat:  První síť dobíjecích stanic pro modely Porsche s plug-in hybrid technologií v ČR

V Japonsku zamíří Outlander PHEV modelového roku 2016 do prodeje 9. července za základní cenu 3 596 400 jenů (cca 703 000 korun).

Zdroj: Mitsubishi