Mitsubishi odhalilo v Ženevě koncept nového pickupu

Nabídka automobilky Mitsubishi v segmentu off-roadů, SUV či pickupů momentálně čítá čtveřici modelů. Mezi nejstarší se řadí Pajero a pickup L200 a právě ten druhý by mohl již brzy poznat nástupce. 

Ten by mohl vzejít třeba z konceptu GR-HEV, který automobilka s diamantem vystavuje v Ženevě. Pickup rozhodně zaujme nekonvenčním aerodynamickým designem s výraznou přední částí, světlou výškou a koly. Zadní část pak nabídne podobný design světlometů jako přední část a k tomu ještě zakrytou korbu. 

Důležitější než vzhled, je ale u tohoto automobilu pohon. Ten obstarává hybridní soustava tvořená vznětovým motorem Clean Diesel a elektromotorem. Ani jeden z motorů nebyl blíže specifikován a jediné co víme je fakt, že GR-HEV nevypustí do ovzduší více než 149 g CO2/km. Přenos výkonu na silnici obstarává automatická převodovka ve spolupráci s upraveným pohonem všech kol a systémem kontroly dynamiky S-AWC, který je nastavitelný do čtyř módů. 

Automobilka se o případné sériové výrobě zatím nevyjádřila, ale nebál bych se vsadit krk na to, že podobný systém pohonu jako je tento, v budoucnu uvidíme v některém z modelů Mitsubishi. 

Mohlo by vás zajímat:  Ford F-250 na prodej

Zdroj: Mitsubishi