Musk opět zabodoval. Rozbitému okénku uvěřil každý

Elon Musk dokazuje, že je mistr marketingu. Jsou to jeho vzkazy na sociálních sítích, často zavádějící vyjádření k mnoha věcem, a nyní i originální představování vozidel vedou k tomu, že se o něm, ale i o Tesle mluví stále více. Ano, směřujeme k tomu, co se událo při představení vozu Tesla Cybertruck. Možná i jeho ne úplně konvenční design je důvodem, aby se o tomto pick-upu mluvilo více než o jiných autech. My však máme na mysli situaci jinou.

Rozbití neprůstřelného skla

Během představení vozu Tesla Cybertruck došlo i k oznámení toho, že auto má velmi odolná, neprůstřelná skla. A to mělo být názorně demonstrováno. První pokus očividně nevyšel a sklo se rozbilo. Ale předmět neprošel skrz. Následoval pokus druhý, s o poznání nižší silou hodu. A co se stalo? Sklo se opět rozbilo. Jak vše vypadalo se můžete podívat na video záznamu níže:

Muskova překvapená reakce a zpráva o failu, která mířila do celého světa

Co se stalo následně? Obrovská mediální bouře o tom, jak se představení modelu Cybertruck nepovedlo během testu jeho neprůstřelných okének. A to nejenom v rámci motoristických magazínů, ale i v rámci mnoha zpravodajských médií. Najednou každý věděl, že Elon Musk představil svůj Cybertruck. Jednoduše proto, že se chtěl podívat na chvíli, kdy se něco nepovedlo. Těžko by se mu podobného mediálního dosahu povedlo během klasické představovačky, které známe u jiných automobilek. Ty se maximálně dočkají článků na auto/moto magazínech a tím cesta do světa končí.

Záměrná show pro diváky?

Nelze se zbavit dojmu, že rozbití obou okének byla opět mistrovská show z hlavy Elona Muska. Nahrané divadlo se záměrem zajistit, aby se o vozu mluvilo. První silná rána by se ještě možná věřit dala. Ale ta druhá s o poznání menší razancí? Něco podobného by mělo bez problémů vydržet i sklo u běžného vozu. Pokud si to nechcete zkoušet na svém voze, možné vás o odolnosti skel u aut přesvědčí toto video:

Mohlo by vás zajímat:  Proč přezout pneu u profesionála a ne doma v garáži? Důvody mluví jasně

Porovnejte je obě a posuďte sami. Je možné, aby se zesílené kvalitní neprůstřelné sklo takto poškodilo? Náš názor je jasný. Pokud se skutečně jednalo o Muskův cíl, jak vyvolat mediální zájem, nutno říci že se mu to povedlo velmi dobře. I když nelze zapomenout i na druhou, stinnou stránku, která jde ruku v ruce s jeho bláznivým počínáním. Rozbitá okénka znamenala téměř okamžitý pokles hodnoty jeho firmy o zhruba 19,5 miliardy.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora