Nejméně prodávaná auta roku 2018. Které modely nejdou na odbyt?

Nejnižší počet registrací byl u modelů Volkswagen CC, Cupra Ateca, Maserati Gran Turismo, Ferrari FF a Citroën C4 Aircross, a to od každého pouze po jednom kusu. Modely Volkswagen CC a Citroën C4 Aircross už svůj oficiální prodej ukončily, jednalo se tedy o poslední skladové kusy. Maserati a Ferrari jsou sportovní auta, jejichž registrace bývají většinou hodně nízké, což se loni potvrdilo. Jedinou registraci Cupra Ateca lze připsat tomu, že do prodeje vešla až koncem roku.

Minivozy

Mitsubishi Space Star se se svými 8 registrovanými vozy řadí k nejméně prodávaným v kategorii minivozů. Druhou příčku obsazuje Seat Mii s 24 registracemi.

Malá auta

Alfa Romeo MiTo měla v roce 2018 pouze 2 registrace, podle statistik z roku 2017 se dá usuzovat, že o auto prostě není zájem. Hned za Alfou je Renault Zoe s počtem 8 registrací.

Vozy nižší střední třídy

Přestože jde o nejžádanější vozy na našem trhu, i v této kategorii se najdou modely, kterým se nedaří. Na prvním místě nejméně prodávaných je Lexus CT, jehož prodeje jsou u nás dlouhodobě nízké. Velmi podobně je na tom také Toyota Prius.

Auta střední třídy

Nejméně registrovaným modelem této třídy je již zmiňovaný Volkswagen CC (1 registrace). Druhý v pořadí je automobil DS 5 s pouhými 3 registracemi.

Malá SUV

Tyto automobily jsou u nás velice oblíbené a i nejméně žádaný model Suzuki Jimny má 76 evidovaných registrací.

Středně velká SUV

První a druhé místo v žebříčku zaujímají zmiňované modely Citroën C4 Aircross a Cupra Ateca. Pouze 2 registrované kusy oznamuje Alpina XD3. Zajímavostí je však evidence 36 registrovaných kusů modelu Škoda Yeti, který se přestal prodávat už v roce 2017.

Malá a kompaktní MPV

Pouze 6 registrací mají Citroën C3 Picasso a Fiat Fiorino. Prodeje Citoënu C3 Picasso klesly na pouhých 6 z předloňských 271 kusů, v roce 2017 bylo totiž nahrazeno malým SUV Citroën C3 Aircross.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Veletrh hybridních automobilů