Nissan plánuje útok na Golf! Vrátí se Almera?

V půlce první desetiletky 21. století se do automobilového důchodu poroučelo jedno slavné jméno. Nissan řekl sbohem hatchbacku Almera a nahradil ho crossoverem Qashqai. Nyní se však zdá, že Nissan znovu oživuje myšlenku na klasický hatchback segmentu C.

Alespoň to tvrdí Aurocar s odvoláním na Andyho Palmera, což je člověk, který vede plánování značky. Projekt hatchbacku segmentu C byl údajně oživen již před 18-ti měsíci, ale další dva roky bude trvat, než se kompletně dokončí. Tak to alespoň tvrdí britský časopis. 

Design modelu bude vycházet jednak z nové generace Qashaqie (ta by se měla představit možná již příští rok) a jednak konceptu Invitation, jež se stal předobrazem nové generace MPV Note, jež přijede do Evropy příští rok v březnu. Palmer o novém hatchbacku dále tvrdí, že nabídne „inovace a technologie pro všechny a bude nabízet skvělý design se zajímavými technologiemi.“

Samozřejmostí bude použití turbomotorů či nejnovějších dieselů z produkce dceřiného Renaultu. Dočkáme se také systému samočinného parkování nebo kamer, jež sledují celý automobil „kolem dokola“.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan představil sportovní verzi malého modelu March

Klíčovou otázkou zůstává už jen název vozu. Oživení jména Almera se přímo nabízí, ale bude chtít Nissan model pojmenovat právě takto?

Zdroj: autocar.co.uk