Nissan plánuje útok na Golf! Vrátí se Almera?

V půlce první desetiletky 21. století se do automobilového důchodu poroučelo jedno slavné jméno. Nissan řekl sbohem hatchbacku Almera a nahradil ho crossoverem Qashqai. Nyní se však zdá, že Nissan znovu oživuje myšlenku na klasický hatchback segmentu C.

Alespoň to tvrdí Aurocar s odvoláním na Andyho Palmera, což je člověk, který vede plánování značky. Projekt hatchbacku segmentu C byl údajně oživen již před 18-ti měsíci, ale další dva roky bude trvat, než se kompletně dokončí. Tak to alespoň tvrdí britský časopis. 

Design modelu bude vycházet jednak z nové generace Qashaqie (ta by se měla představit možná již příští rok) a jednak konceptu Invitation, jež se stal předobrazem nové generace MPV Note, jež přijede do Evropy příští rok v březnu. Palmer o novém hatchbacku dále tvrdí, že nabídne „inovace a technologie pro všechny a bude nabízet skvělý design se zajímavými technologiemi.“

Samozřejmostí bude použití turbomotorů či nejnovějších dieselů z produkce dceřiného Renaultu. Dočkáme se také systému samočinného parkování nebo kamer, jež sledují celý automobil „kolem dokola“.

Klíčovou otázkou zůstává už jen název vozu. Oživení jména Almera se přímo nabízí, ale bude chtít Nissan model pojmenovat právě takto?

Zdroj: autocar.co.uk