Noční můra Škodovky: Do servisu musí Superb, Kamiq i Scala

Car 3318597 640

Dlouhodobě kvalitní a spolehlivé vozy? Ne tak doslova. Co nyní prožívá Škoda, to je doslova noční můra. Do servisů je totiž svolávána velká část jejich vozů. A to napříč portfoliem. Potenciální problémy se týkají jak těch starších, tak i úplných novinek. To pozitivní reputaci mladoboleslavské automobilce rozhodně nepřidá. A její nedávno zmiňované srovnávání s Dacií tak může mít pro někoho opět reálnější podobu. A jaké vozy musí do servisů a proč? Podívejte se.

Škoda Superb

Má se jednat o prémiový vůz, u kterého majitel mnohdy neočekává, že by s ním měl být nějaký problém. Ale je. Konkrétně se jedné o modelovou řadu vyráběnou v letech 2013–2015. Ta může mít problémy s předními směrovkami. LED blinkry, kterými je Škoda Superb vybavena, totiž nemusí fungovat. A řidič se to nijak nedozví. V tu chvíli se stává nebezpečným účastníkem silničního provozu. I když páčkou znamení o změně směru jízdy dá, LED světlo blikat nezačne.

Mohlo by vás zajímat:  Nové bezpečnostní senzory mají eliminovat aquaplaning

Škoda Scala

Populární novinka, kterou mají mnozí zákazníci jenom chvíli, a už musí na svolávací akci. Konkrétně je to Škoda Scala, která byla vyrobena v letošním roce v měsících srpen a září. Tento model má problém se systémem E-Call. V případě stisknutí tlačítka nemusí systém fungovat správně. I to znamená pro majitele vozidla potenciální nebezpečí, jelikož si nemohou zavolat pomoc tak, jak původně očekávali.

Škoda Kamiq

Nejnovější z portfolia Škodovky a už musí na návštěvu autorizovaného servisu. Podobě jako u předchozího modelu, tak i Škoda Kamiq má problém se systémem E-Call. A opět se jedná o vozy vyrobené v srpnu a v září roku 2019. Důvodem problému je podle vyjádření automobilky chyba na straně dodavatele, který prý nahrál špatný dataset a tak je riziko, že systém v tomto voze nemusí fungovat jak má. V rámci svolávací akce bude provedena kontrola a případná oprava, pokud bude nutná.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora