Nová dvojice hybridních SUV

Nová generace velkého Nissanu Pathfinder včetně luxusnější verze s označením Infiniti QX se zatím vyhřívá pouze na americkém trhu. Nic na tom patrně nezmění ani představení hybridních variant obou automobilů. 

Ta se v obou případech skládá z přeplňovaného zážehového čtyřválce o objemu 2.5 litru a elektromotoru o výkonu 20 koní. Celkový výkon soustavy je 253 koní, tento výkon na silnici přenáší převodovka Xtronic CVT. Kombinovaná spotřeba paliva je u obou modelů asi 9 l/100 km, dojezd se však liší. Pathfinder ujede 846 km, kdežto QX60 jen 805 km. 

Baterie pro napájení elektromotoru jsou uloženy pod třetí řadou sedadel, oba výrobci se však nechali slyšet, že to dále neovlivní prostornost ani jednoho z vozů. Vzhledově poznáte Pathfindera podle nových zadních světel a znáčků s označením hybrid, Infiniti nabídne pouze ty znáčky. Interiér bude těžit především z nového pomocníka – Advanced Drive-Assistu, který má své jádro v displeji na středové konzoli a ukazuje aktuální stav baterií nebo používaného pohonu. 

Základní cena Nissanu se pohybuje okolo 28 650 dolarů (579 000 Kč), Infiniti je dražší – základní model bude stát asi 41 400 dolarů (cca 836 000 Kč).

Zdroj: Nissan, Infiniti