Nová generace Audi RS6 Avant

Audi představilo již netrpělivě očekávanou bestii v podobě nové generace RS6 Avant! Ta je nejen daleko agresivnější než výchozí model, ale pod kapotu dostala osmiválec s dvojitým turbem!

Designově vypadá RS6 jako typický příslušník rodiny ostrých Audi. Zejména přední nárazník se pak povedl na výbornou. Nová je také maska, 20-ti palcová kola, prahy a v zadní části pak difuzor, křídlo a nárazník. Bystré oko si také všimne rozšíření automobilu. V interieru se dostalo na sportovnější volant, vydatné užití karbonu, upravené budíky a sportovní sedadla, která vás podrží i v nejostřejších zatáčkách. 

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet představil novou generaci Corvette, vrací se k názvu Stingray!

Pod kapotou už nehledejte desetiválec bi-turbo 5.0, ale menší osmiválec s dvojitým turbem a objemem 4.0. Výkon poklesl oproti předchůdci o 15 koní (575 vs. současných 560 koní), přesto to v pohodě stačí na sprint z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy. Maximální rychlost se zastaví až na hranici 305 km/h (s omezovačem na 250 km/h) a maximální točivý moment, jež je posílán na všechna kola pomocí 8-mi stupňového automatu, je 700 Nm (o 50 Nm více než doposud). Myslelo se i na ekologii, takže RS6 nabízí systém vypínání válců, který dovolí v nižších rychlostech vypnout polovinu z osmi válců. 

Mohlo by vás zajímat:  Aston Martin DB2/4 na prodej

Nová RS6 zhubla oproti předchůdci o nezanedbatelných 100 kg, takže nyní váží 1925 kg. Kromě poměrně vysoké hmotnosti si musí motor poradit také s délkou 4979 mm. 

Premiéra nové generace se očekává až v březnu v Ženevě, přesto je možná také premiéra už v lednu v Detroitu. Proto se necháme překvapit, kam toto „rodinné Lambo“ nakonec přijede.