Nová generace Lexusu IS se již testuje

Druhá generace japonského vozu Lexus IS se odhalila v roce 2005 na newyorském autosalonu, a proto není divu, že se začala testovat nová generace. Nehledě na to, že konkurence v podobě Mercedesu třídy C nebo BMW řady 3 odhalila nedávno své nejnovější modely, tak proto nesmí být Lexus pozadu.

Klasické IS by mělo sdílet designové prvky z konceptu  LF-CC, který se představil na pařížském autosalonu a není tajemstvím, že se bude IS nabízet taky jako kupé nebo kabriolet s pevnou skládací střechou. Ostřejší Lexus IS-F se bude od toho klasického lišit sníženým podvozkem, rozšířeným body-kitem a litými koly se sportovním nádechem. Na přiložených špionážních fotografiích je zamaskovaný sedan, který se testuje v Belgii.

Mohlo by vás zajímat:  Malá elektrická dodávka od Volkswagenu

Podle německého zdroje bude mít nová generace Lexusu IS pod kapotou 2.5-litrový čtyřválec s přímým vstřikováním a hybridním ústrojím. Výkon by měl činit rovných 200 koní. Kombinovaná spotřeba se dostane na 4.2 l/100 km a emise CO2 na cca 100 g/km. Premiéra se odehraje pravděpodobně během příštího roku.

Fotogalerie: worldcarfans.com