Nová Kia EV9: Plně nabitá baterie vozidla vám zajistí elektřinu pro celý dům až na 4 dny

Kia Ev9 Dobijeni

Vůz Kia EV9, nový špičkový model od značky Kia, přichází na evropský trh s ambicí změnit pravidla hry v oblasti elektrických vozů. Toto velké SUV není jenom prostorné a s dlouhým dojezdem, ale rovněž nabízí revoluční funkce, které posouvají možnosti elektrické mobility na novou úroveň.

Inovativní funkce V2X vás zachrání před blackoutem

Kia EV9 se může pyšnit nejen obousměrným dobíjením, ale také funkcemi V2G (vehicle-to-grid) a V2H (vehicle-to-home), což se souhrnně označuje jako V2X. Co vlastně tato zkratka znamená a k čemu je dobrá?

Mohlo by vás zajímat:  Datsun začíná odhalovat svůj první model

Kia Ev9 Galerie2

V2G: zabezpečení elektrické sítě

Funkce V2G umožňuje vozidlu Kia EV9 reagovat na výkyvy v distribuční síti. To znamená, že ve chvíli, kdy nestabilita elektrického přenosu může způsobit problémy ve vaší domácnosti, bude vůz Kia EV9 plně nápomocen. Když je dostupná stabilní elektřina, vozidlo se dobíjí. Jakmile dojde k výpadku, dokáže baterie automobilu vyřešit výkyvy distribuční elektrické sítě v domácnosti. Na tuto funkci pak navazuje V2H.

V2H: elektřina pro celý dům

Funkce V2H je ještě o krok dál. S pomocí speciálního Wallboxu dokáže Kia EV9 napájet celý váš domov. Tato funkce se hodí zejména v situacích, kdy dojde k výpadku v dodávkách elektřiny nebo v případě nepředvídaných událostí, jako jsou poškozené kabely v důsledku počasí. Plně nabitá baterie tohoto SUV může zabezpečit elektřinu pro domácnost až na 4 dny.

Mohlo by vás zajímat:  Porsche připravilo testování nové Panamery S E-Hybrid

Kia Ev9 Galerie4

Proč je to užitečné pro vás?

Unikátní funkci Kia EV9 nejlépe využijete v místech, kde jsou dodávky elektřiny nestálé, například během rodinných výletů na chatu. Díky V2G nemusíte mít obavy z výpadků elektřiny a V2H vám zajistí elektřinu, když ji nejvíce potřebujete, a to i v odlehlých oblastech bez přístupu k elektrické síti, či když jsou dodávky časově omezené.

Kia EV9 na českém trhu

Nová Kia EV9 se stává průkopníkem v oblasti elektrických SUV s inovativními funkcemi V2X. Pokud vás tato revoluční technologie zaujala, můžete si vyzkoušet novou Kia EV9 v Auto Jeremiášova (Praha). V produktové kartě vozu najdete více informací o tomto špičkovém rodinném voze, včetně ceníku a možnosti rezervace zkušební jízdy. S vozidlem Kia EV9 přichází nová éra elektrické mobility, která slibuje bezpečnost, pohodlí a spolehlivost pro každodenní život.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora