NEVS se připravuje na obnovení výroby Saabu 9-3

NEVS (zkratka pro National Electric Vehicles Sweden), vlastník zkrachovalého Saabu, uvolnil své plány ve střednědobém horizontu. A jsou to rozhodně sebevědomé cíle. NEVS se totiž chystá obnovit výrobu Saabu ve švédském Trollhättanu již letos na podzim.

Původně se tak mělo stát již letos v létě, ale kvůli problémům ze strany japonských a čínských investorů se restart výroby posunul až na pozdější termín. Jediným modelem, který by měl prozatím z továrny vyjíždět, bude sedan 9-3

Oproti původním plánům bude 9-3 vybavena klasickým benzínovým motorem. Pokud model uspěje a vydělá peníze, pak bude osazen také elektrickým motorem. Nic moc víc se však o „nové“ 9-3 neví. Zdroj blízký automobilce prozradil švédskému tisku, že 9-3 od NEVS bude zcela postrádat díly od GM. Znamenalo by to, že z továrny vyjede zcela nový model. Motory, které pocházely také od GM, budou nahrazeny jednotkami některé jiné automobilky. Nejvíce se hovoří o čtyřválcích od BMW. 

Pokud vše půjde podle plánu, prvních kusů by se zájemci i nadšenci mohli dočkat ještě před koncem roku. Prodej bude probíhat ve velké části Evropy a na vybraných asijských trzích. Spekuluje se také o prodeji v USA. 

Mohlo by vás zajímat:  Cupra Formentor je mezi sedmi finalisty prestižní ankety Car of the Year 2021

Zdroj: leftlanenews.com