Nová verze MPV Korando Turismo

SsangYong Korando Turismo (v Evropě Rodius) je obrovské, až jedenáctimístné MPV. Spíše než na přehnaný luxus dbá na pohodlné přepravení pasažérů z místa A do místa B. Co se ale stane, když se k tomu přepravování ten luxus přece jen přidá?

Vznikne z toho Korando Turismo Chateau, který jezdí na sedmnáctipalcových kolech a vozí si s sebou zvýšenou střechu (někteří by mohli říct i hrb nebo střešní box). Ač se zdá střecha možná nevzhledná, má velmi praktické použití. 

To poznáte, pokud se přesunete do interiéru. Jako první Vás ovšem zarazí omezený počet sedadel – je jich pouze šest (na přání osm). Když však přejdete prvotní „šok“ a rozhlédnete se, pochopíte proč ta zvýšená střecha. Je v ní totiž zabudované LED osvětlení celého prostoru pro cestující vzadu a také dvaadvacetipalcová LCD obrazovka televize

Abyste ji mohli nerušeně sledovat, nainstaloval SsangYong na okna záclonky, které jednoduše zatáhnete a nejste ovlivňování vnějším prostředím. O špičkový zvuk se stará audio JBL s deseti reproduktory a subwooferem, o pravidelné občerstvování je postaráno díky palubní lednici. 

Mohlo by vás zajímat:  SsangYong prezentuje výroční edice svých SUV

O pohon luxusního MPV se stará dieselový motor e-XDi200 o výkonu 155 koní, který spolupracuje s pětistupňovým automatem a pohonem všech kol. Pokud Vás zajímá cena, tak na domácím korejském trhu (jinde auto zatím nekoupíte) si SsangYong řekne v přepočtu o 30 900 euro (cca 800 000 Kč) a to není vůbec špatná částka. 

Zdroj: SsangYong, es.autoblog.com