Nové MG4 Electric – elektromobil bez kompromisů

Mg.013.outdoor Hero Final

Dynamický hatchback s elektrickým pohonem a spoustou chytrých technologií i systémů na podporu řízení.

Dynamický design

Hravé a praktické MG4 Electric je kompaktním a současně prostorným vozem pro potřeby moderních uživatelů. S tímto vozem může do světa čistě elektrické mobility vstoupit skutečně každý. Prvky vitálního a dynamického designu jasně vypovídají o životaschopnosti a svobodomyslném charakteru této bezmála 100 let staré značky.

Design exteriéru

Výrazný design elektrického MG4 vystupuje z šedi davu. Je ukázkou moderního pojetí sportovního designu v hávu elektrického hatchbacku. Výsledkem je model překypující „inteligentní vitalitou“.

Výrazné ostře lomené LED světlomety v kombinaci s nezaměnitelnými ukazateli směru působí sportovně a temperamentně.

Futuristické ztvárnění zadní partie je nezapomenutelné. Jedinečné výtvarné provedení je postavené na vysoko umístěných brzdových světlech s vrstvenou strukturou, spoileru v podobě dvojice křídel, sestavě LED koncových světel a spodní části nárazníku imitující uhlíková vlákna.

Aerodynamická střecha

Elegantně postupující linie střechy opticky prodlužuje celou křivku vozu. Na druhé straně zadní spoiler je postaven přímo do cesty proudícího vzduchu tak, aby podpořil maximální aerodynamiku, využití energie i jízdní agilitu.

Systém osvětlení

Ostré světlomety ve tvaru trojúhelníku doplňují futuristický minimalistický styl o pokrokové technologie.

High-tech světlomety

Design vozu je zřetelně definován světly denního svícení s 28 LED zdroji. K optimálnímu výhledu v noci pak napomáhají tři sestavy potkávacích a dálkových světel po každé straně. Ve spojení s 36 vertikálními LED ukazateli směru je celkový efekt světelných zdrojů jedním slovem úchvatný.

Mohlo by vás zajímat:  Starší a klasické vozy potřebují během zimy zvláštní ochranu a pravidelnou údržbu

Efektní koncová světla

Úhlopříčná dekorativní světla ve tvaru labutího krku společně s horizontálním koncovým světlem (složeným ze 172 LED zdrojů) přispívají k jedinečnému a současně luxusnímu design zádě.

Styl interiéru

Méně je někdy více. Jednoduché a intuitivní uspořádání interiéru evokuje atmosféru postavenou na ryzích technologiích.

Jednoduchý a zároveň rafinovaný přístrojový panel

Přístrojový panel byl navržen jako lehký a tenký, bez komplikovaných ozdob a s důrazem na maximální vnitřní prostornost. Aspekty jednoduchosti, high-tech a kvality jsou zřejmé i z vysoce kvalitních materiálů MG4.

Plovoucí panel

Plovoucí středový panel je prostorově nenáročný a jednoduchou formou zprostředkuje i další funkce.

Volant je nastavitelný v šesti směrech a s intuitivním minimalistickým pojetím funkčních tlačítek.

Vytříbené jízdní schopnosti

Nová čistě elektrická architektura MSP (Modular Scalable Platform – modulární rozšiřitelná platforma) přináší bezpočet výhod. Je robustnější, chytřejší a konstrukčně po všech stránkách lepší.

Radost za volantem již není vyhrazena pouze luxusním modelům. Na palubě MG4 Electric jste na cestě k dokonalosti, ať již se vydáte kamkoli.

Vynikající jízdní vlastnosti

Pohon zadních kol společně s výkonným elektromotorem poskytuje potřebný zátah za každé jízdní situace.

Pohon zadních kol

MG4 Electric klade důraz na pohon zadních kol s dokonalým rozložením hmotnosti a výraznými proporcemi. Tak vypadá agilita a mrštnost v jednom celku (vůz navíc působí dynamicky i ve chvílích, kdy nehnutě stojí na místě). Systém pohonu zadních kol se schopností zajistit výtečný handling na limitu přináší ideální rozložení hmotnosti mezi nápravami. Vzhledem ke skvělému držení stopy za všech podmínek se budete těšit na každou zatáčku.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Auto: Kamerový systém "Magic Eye" včas odhalí potřebu údržby na výrobní lince

150 kW výkonu

MG4 Electric se systémovým výkonem 150 kW a točivým momentem 250 Nm umí akcelerovat z místa na 100 km/h za pouhých 7,98 s.

Tříúrovňová rekuperace energie

Systém rekuperace kinetické energie, který v případě MG4 nese označení KERS (Kinetic Energy Recycling System), podporuje tři různé úrovně: lehkou, střední a silnou. Po uvolnění akceleračního pedálu vozidlo zpomaluje a zpětně získává energii, kterou následně ukládá do baterie. To znamená maximálně hospodárný provoz i příkladnou kontrolu ve prospěch snazšího ovládání vozidla.

Potěšení za volantem

Precizní řízení i pro ty nejzrádnější cesty.

Precizní řízení

Podvozek společně se systémem odpružení garantuje mimořádně přesné řízení, agilitu i pohodlí. Klíčem je zavěšení předních kol s výkyvnými rameny, propracovaná pětiprvková zadní náprava plus přesná koordinace všech podvozkových součástí.

Rozložení hmotnosti 50:50

K účinnému snížení hmotnosti přispívá nápravnice z hliníkové slitiny, která současně zlepšuje handling i celkovou míru pohodlí. Rozložení hmotnosti mezi nápravami v poměru 50:50 je společně s nízkým těžištěm tou nejlepší zárukou suverénního průjezdu každou zatáčkou.

Pět jízdních režimů

MG4 Electric nabízí pět různých jízdních režimů: Normal, Eco, Sport, Snow (sníh) a Custom (uživatelské nastavení). Každý z jízdních režimů přispívá k radosti za volantem bez ohledu na aktuální jízdní podmínky.

Bezpečnost

Propracovaná brzdová soustava Continental. Pro bezpečnější jízdu.

Kotoučové brzdy na všech kolech

Mohlo by vás zajímat:  Moderní design a nové funkce v autech nejsou řidičům vždy po chuti

MG4 Electric s nejnovější brzdovou soustavou Continental a kotoučovými brzdami na všech kolech rozhodně dostojí svému sportovnímu vzhledu. Suverénní zpomalování na mokru znamená kratší brzdnou dráhu (cca 19 m) při zpomalování z 66 km/h do zastavení.

Pneumatiky s nízkým valivým odporem

MG4 Electric obuté do 17″ pneumatik Continental PCC s nízkým valivým odporem s přehledem zvládne delší trasy, což ocení nejen životní prostředí, ale i vaše peněženka.

Pasivní bezpečnost

Na ochranu posádky před vážným zraněním má MG4 v záloze robustní konstrukci karoserie, spolehlivou technologii ochrany baterie a 6 airbagů.

Inteligentní technologie

Žádné příplatky za užitečné funkce, jako je adaptivní tempomat nebo asistent pro jízdu v koloně. Od nynějška jsou v základu, abyste mohli naplno využívat všech výhod chytrých technologií.

Standardní výbava všech verzí

Adaptivní tempomat, asistent pro jízdu v koloně i další technologie autonomního řízení úrovně L2 pomáhají snižovat stres a únavu řidiče v rušné dopravě.

Technologie

Digitální přístrojový štít a plovoucí dotykový displej. Tak vypadá high-tech atmosféra okamžitě po usednutí za volant.

Plovoucí digitální přístrojový štít o velikosti 7″

Digitální přístrojový štít s full-LED obrazovkou o velikosti 7″ se všemi nezbytnými informacemi.

Ovládání pomocí dotykového displeje

10,25″ plovoucí dotykový displej s antireflexní vrstvou usnadňuje čitelnost i za těch nejjasnějších dnů.

Apple CarPlay / Android Auto

Zůstaňte ve spojení na cestách pomocí technologií Apple CarPlay a Android Auto. Všechny funkce svého telefonu snadno přenesete na dotykový displej v kabině vozu.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora