Nový Hyundai Santa Fe dorazil na český trh!

V úterý 18.9.2012 byl v České republice zahájen prodej nového SUV Hyundai Santa Fe. Nová generace vozu Santa Fe hodlá navázat na úspěchy značky Hyundai v evropském segmentu D-SUV. Novinka nabízí evropským zákazníkům nový design, větší komfort a kvalitu i řadu přepracovaných motorů s větší hospodárností. Výsledkem je vzhledově přitažlivý lifestylový vůz se sofistikovanou konstrukcí, který je dalším potvrzením prémiové kvality Hyundai.

Třetí generace Santa Fe inspirovaná typickým pojetím designu značky Hyundai. Důraze padl na fluidní tvary se svým vlastním stylistickým konceptem, který vystihuje intenzivní a dynamickou atmosféru v přírodě, během formování bouře. 
 
Evropští zákazníci budou mít na výběr tři varianty motorů včetně nového, mimořádně hospodárného turbodieselu 2,0 CRDi VGT, který splňuje už s předstihem emisní normu Euro 6. Tato jednotka poskytující nejvyšší výkon 110 kW emituje pouhých 159 gramů CO2 na kilometr. Vznětový motor 2,2 CRDi VGT má výkon 145 kW a byl vyladěn pro ještě větší hospodárnost. S emisemi CO2 pouhých 147 g/km je to nejčistější poháněcí ústrojí v tomto segmentu. 
 
Cena nového Santa Fe v základní verzi Comfort 4×2 s motorem 2,4 GDI začíná na 699 990,- Kč; verze Style 4×4 s motorem 2,2 CRDi je k dostání již od 849 990,- Kč. 
 
Zdroj: Hyundai Motor Czech