Nový Peugeot E-Rifter: všestranná a moderní osobní dodávka s elektrickým pohonem

Peugeot Rifter 2311styp 100

Peugeot E-Rifter posouvá elektrifikaci a efektivitu o další krok dál. E-Rifter dokazuje svou všestrannost, přizpůsobivost různým uživatelským potřebám a schopnost nabídnout zákazníkům při každodenních jízdách příjemné prostředí v moderním a komfortním interiéru.

 ALLURE: Ještě výraznější design evokující dobrodružný charakter vozu

EMOTION: Nové technologie pro zvýšení potěšení z jízdy

EXCELLENCE: Vyspělá konektivita a efektivita s dojezdem až 320 km

Cílem značky Peugeot je stát se do roku 2025 lídrem na trhu s elektromobily z hlediska mainstreamových výrobců automobilů. Peugeot E-Rifter je součástí této strategie a začleňuje se do produktové nabídky Peugeot, která je nejširší ze všech evropských výrobců a zahrnuje 9 osobních a 3 lehké užitkové vozy.

V rámci cílů značky jde nový E-Rifter v oblasti elektrifikace stále kupředu, jeho dojezd ve 100% elektrickém režimu nyní dosahuje 320 km, a zároveň byly optimalizovány vlastnosti, díky nimž je tento všestranný vůz tak úspěšný: pohodlná, prostorná a modulární kabina, vysoká úroveň technologické výbavy, požitek z jízdy a atraktivní vnější vzhled.

ALLURE: dobrodružný charakter

Nový Peugeot E-Rifter přináší nový design a současně si zachovává své výrazné a svalnaté tvary a typické prvky, které jsou základem jeho dobrodružného charakteru.

 „Allure comes in many shapes“: Nový Peugeot E-Rifter je v souladu s hodnotami a zájmy svých uživatelů. Je určen pro aktivní zákazníky, kteří hledají vůz s moderním vzhledem a vybavený nejnovějšími technologiemi včetně vyspělých systémů konektivity. Dále má tento vůz respektovat životní prostředí, a samozřejmě musí poskytovat vysoký komfort a prostornost. Klienti oceňují bytelný všestranný vůz, díky němuž se mohou věnovat mnoha volnočasovým aktivitám, a současně vyžadují automobil, který zajistí veškeré každodenní potřeby.

 • Nová přední část

E-Rifter má nyní dynamičtější přední část, jejímž hlavním charakteristickým prvkem je nová maska chladiče s aktuálním logem Peugeot uprostřed. Po stranách ji obklopuje symbolický světelný podpis značky ve tvaru tří drápů.

 • Nový design

Výrazný styl vozu E-Rifter ještě umocňují nové odstíny karoserie Zelená Sirkka a Modrá Kiama. Ty pomáhají zvýraznit velkorysé tvary vozidla, které se díky širokým podběhům kol, impozantním bočním ochranným lištám, střešním nosičům a vysoké světlé výšce hodí i pro jízdu v náročnějším terénu.

 • Nová přístrojová deska
Mohlo by vás zajímat:  O 70 procent méně CO2: BMW Group plánuje od roku 2024 používat obnovitelně produkovaný hliník z Kanady

E-Rifter nabízí zcela novou palubní desku, která poskytuje vynikající ergonomii a kvalitní zpracování. Jejím základem je ikonický Peugeot i-Cockpit® a v její horní střední části se nachází zcela nový desetipalcový dotykový displej s vysokým rozlišením.

 • Útulná kabina

Sedadla jsou potažena novou světle šedou látkou, která vnáší do interiéru útulnost a jas a která ladí s novými materiály v kabině. Velkorysá prosklená plocha kabinu ještě více prosvětluje, k čemuž přispívá i legendární multifunkční střecha Zénith a její četné odkládací prostory.

EMOTION: e-Rifter s ukázkovou praktičností

Peugeot E-Rifter je všestrannější než kdykoli předtím. Díky novým technologiím a mimořádně přizpůsobivému interiéru dokáže splnit veškeré potřeby uživatelů.

 Větší potěšení z jízdy díky technologicky vyspělejšímu systému Peugeot i-Cockpit®

 Nový E-Rifter je vybaven novým 100% digitálním desetipalcovým barevným přístrojovým panelem s optimalizovaným a přizpůsobitelným zobrazením základních informací, včetně informací z navigačního systému a dat týkajících se toku energie a dobíjení.

 • Nový velký středový desetipalcový HD dotykový displej pro ovládání audiosystému a navigace.
 • Nový kompaktní, kůží potažený a vyhřívaný volant s integrovanými ovladači pro ještě větší potěšení z řízení.
 • Nové špičkové technologie pro optimální bezpečnost
 • Kompletní nabídka asistenčních systémů řízení: sledování únavy řidiče, snímání dopravních značek, systém udržování vozu v jízdním pruhu, automatické nouzové brzdění s detekcí chodců a cyklistů, omezovač rychlosti, aj. E-Rifter využívá 18 asistenčních systémů, které byly u tohoto nového modelu rozšířeny o adaptivní tempomat.
 • Vylepšený parkovací asistent s 12 senzory vepředu i vzadu a také se systémem VisioPark 180°, který je nyní vybavený zadní parkovací kamerou s vysokým rozlišením.
 • A jako vždy výjimečná modularita
 • Nový E-Rifter je k dispozici ve dvou verzích s 5 a 7 sedadly v obou délkách: Standard (440 cm) a Long (475 cm). Verze Long přidává na délce jak z hlediska rozvoru, tak i převisu, a poskytuje tak ještě více prostoru uvnitř vozu.
 • Jednotlivá sklopná sedadla. Ve druhé řadě jsou tři samostatná sedadla, která jsou sklopná do podlahy.
 • Snadné nakládání a vykládání. E-Rifter má dvoje posuvné boční dveře a velké zadní víko s otevíracím oknem, které je v tomto segmentu jedinečné.
 • Velkorysý užitečný objem. Baterie modelu E-Rifter jsou umístěny pod podlahou a nijak nezmenšují vnitřní objem vozu. Zavazadlový prostor nabízí objem od 775 litrů pod zadním platem u pětimístné verze v délce Standard až po 4 000 litrů ke stropu se sklopenými sedadly u verze E-Rifter Long. Úložných prostor je dostatek, v závislosti na verzi až 186 litrů. Přepravu dlouhých předmětů usnadňuje možnost sklopit sedadlo spolujezdce.
Mohlo by vás zajímat:  MG a Mitsubishi představí novinky na E-Salonu 2022

EXCELLENCE: Optimalizovaná efektivita a konektivita

 Nový E-Rifter nabízí nejnovější technologie Peugeot, a to jak z hlediska 100% elektrického pohonu, tak z hlediska konektivity.

 100% elektrický motor je účinnější než kdykoli předtím

 Dojezd až 320 km. Snaha o zvýšení celkové účinnosti vozu umožnila zachovat stejnou úroveň výkonu – maximální rychlost 135 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h za 11,2 s – a zároveň zlepšit dojezd, který nyní činí až 320 km.

 • Potřebný výkon ve třech jízdních režimech. Peugeot E-Rifter nabízí maximální výkon 100 kW (136 k) a maximální točivý moment 270 Nm. K dispozici jsou vždy tři jízdní režimy: Eco pro maximální dojezd, Power pro maximální výkon při plném zatížení a Normal.

 Nový systém rekuperačního brzdění. Pro optimalizaci dojezdu je nový E-Rifter vybaven systémem rekuperačního brzdění, který lze pomocí ovladačů za volantem aktivovat ve třech různých úrovních. Jedná se o funkci, která je na trhu ojedinělá.

 • Nový E-Rifter je nyní vybaven tepelným čerpadlem. To zvyšuje komfort cestujících a zároveň pomáhá optimalizovat účinnost, a tím i dojezd.
 • Efektivní dobíjení. Díky palubní nabíječce o výkonu 7,4 kW a – za příplatek – třífázové nabíječce o výkonu 11 kW lze 50kWh baterii vozu E-Rifter efektivně nabíjet bez ohledu na dostupnou infrastrukturu. Stejnosměrné nabíjení je možné až do výkonu 100 kW.
 • Přibližné doby nabíjení:
  • Veřejná rychlodobíjecí stanice 100 kW: 30 minut (nabití z 0 na 80 %).
  • Wall Box 11 kW: úplné nabití pomocí palubní nabíječky 11 kW za 5 hodin.
  • Wall Box 7,4 kW: úplné nabití pomocí palubní nabíječky 7 kW za 7,5 hodiny.
  • Zesílená domácí zásuvka 16 A: úplné nabití za 15 hodin.
 • Konektivita nejnovější generace
 • Velký středový dotykový displej. Nový E-Rifter je standardně vybaven desetipalcovým barevným středovým dotykovým displejem s HD rozlišením. K ovládání hlavních funkcí lze využít hlasového asistenta „OK Peugeot“.
 • Peugeot i-Connect® a Peugeot i-Connect® Advanced. Systém Peugeot i-Connect® nabízí komplexní a velmi rychlou konektivitu díky funkci bezdrátového zrcadlení (Apple CarPlay/Android Auto). Technologický zážitek je kompletní s volitelným systémem Peugeot i-Connect® Advanced, který je navíc vybaven výkonnou online navigací TomTom. Aktualizace systémů probíhají „over the air“.
 • Na středové konzole je umístěna bezdrátová nabíječka telefonů.
 • Více zásuvek: 2 USB-C, 1 USB-A a zásuvka 230 V.
 • Online služby:
Mohlo by vás zajímat:  Značka MG představí novinky na e-SALONU 2023

Díky službě Free2move Charge usnadňuje Peugeot přístup k různým řešením nabíjení:

 • Doma nebo na pracovišti prostřednictvím široké nabídky zařízení (zesílená zásuvka, Wall Box, Smart Wall Box atd.) včetně diagnostiky pro posouzení potřebné elektrické instalace a nalezení nejlepšího řešení nabíjení a finální instalace díky doporučeným partnerům.
 • Nabídka veřejného nabíjení prostřednictvím služby Free2Move Charge, která umožňuje přístup k síti více než 580 000 dobíjecích stanic po celé Evropě.

Aplikace MyPeugeot® přináší vozu E-Rifter nové funkce a služby konektivity:

 • Nabídka virtuální servisní knížky.
 • Odesílání tras připravených předem v telefonu do palubního navigačního systému. Navigační systém je předem naprogramován tak, aby reagoval na hlasové pokyny. S navigací TomTom se mapy automaticky aktualizují.
 • Plánování míst pro dobíjení vozu pro optimalizaci cest a zároveň předvídání úrovně nabití, která bude k dispozici po příjezdu do cíle. Díky plánováním tras v aplikaci MyPeugeot lze dobíjet vůz v nejvhodnější dobu a podle dostupnosti nabíjecích stanic. Tato služba je k dispozici prostřednictvím aplikace eRoutes a lze ji využívat také prostřednictvím funkce zrcadlení navigačního systému.
 • Ovládání centrálního zamykání dveří a aktivace světel a klaksonu na dálku.
 • Díky nové službě, která vám po příjezdu do města nabídne, na kterých parkovištích je nejvíce volných míst, si nemusíte dělat starosti s hledáním parkovacího místa.
 • Na dálku lze také kdykoliv spustit nebo naprogramovat teplotu ve voze a kontrolovat, naprogramovat, spustit nebo odložit nabíjení baterie.